Gebre Selassie zářil při výhře Brém, Dortmund s Bayernem bez branek

Aktualizováno 5. 3. 2016 20:46
Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie pomohl svým prvním bundesligovým gólem v sezoně k vítězství Brém nad Hannoverem.
Theodor Gebre Selassie.
Theodor Gebre Selassie. | Foto: Reuters

Berlín - Český obránce Theodor Gebre Selassie pomohl v 25. kole německé fotbalové ligy gólem a asistencí k výhře Werderu Brémy nad Hannoverem 4:1. Naopak Pavlu Kadeřábkovi s Hoffenheimem se nevedlo, předposlední tým tabulky dostal pět gólů od Stuttgartu a podlehli 1:5.

Borussia Dortmund a Bayern Mnichov ve šlágru soutěže remizovaly 0:0. V čele tabulky je stále Bayern s náskokem pěti bodů před svým dnešním soupeřem.

V ofenzivním šlágru gól nepadl

Ačkoliv se v Dortmund hrál atraktivní a ofenzivní zápas, branka nepadla. V souboji Borussie s Bayernem se to stalo poprvé od roku 2007 a po 25 soutěžních zápasech.

Šance přitom měly oba týmy. V prvním poločase byl nebezpečnější Dortmund, Neuer nejprve musel likvidovat tvrdou střelu Aubameyanga, Durma o chvíli později z pravé strany vápna střílel těsně do boční sítě. Na druhé straně byl nejblíže brance Costa, který běžel téměř od poloviny hřiště sám, ale Bürkiho v brance Dortmundu nepřekonal.

Po přestávce nejprve opět zahrozil z rychlého protiútoku Aubemayang, ale ani na druhý pokus na Neuera nevyzrál. Největší šanci měl v 64. minutě Arturo Vidal, jehož tvrdou ránu z 10 metrů vyrazil Bürki na břevno. V závěru ještě hlavičkoval osamocený Ramos pouze vedle branky Bayernu.

Gebre si připsal gól a asistenci

Gebre Selassie se prosadil v 56. minutě, kdy zvýšil na 3:1. Bývalý obránce Liberce, Slavie nebo Jihlavy si ve vápně narazil s Pizarrem a poslal míč krásně do horního rohu branky. Český reprezentant se prosadil poprvé v sezoně, naposledy skóroval v posledním kole loňského ročníku. Gebre Selassie se podílel i na čtvrtém gólu Werderu, po jeho centru se trefil Zlatko Junuzovic.

Brémy se díky výhře nad posledním Hannoverem odpoutaly od sestupových míst, na šestnáctý Frankfurt mají na 13. pozici náskok tří bodů.

Souboj druhého a třetího týmu z loňské sezony zvládl lépe Wolfsburg, který porazil Mönchengladbach 2:1 a přiblížil se pohárovým příčkám. Prohru Borussie využilo Schalke a po výhře 3:1 v Kolíně nad Rýnem ho vystřídalo na čtvrtém místě.

O první hattrick hráče Augsburgu v historii bundesligy se postaral korejský útočník Ku Ča-čchol. Po jeho třech gólech bavorský celek vedl nad Leverkusenem už 3:0, jenže hosté nakonec po penaltě Hakana Calhanoglua z nastaveného času vyrovnali na 3:3.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Augsburg - Leverkusen 3:3 (5., 44. a 58. Ku Ča-čchol - 61. Bellarabi, 80. vlastní Verhaegh, 90.+2 Calhanoglu), Brémy - Hannover 4:1 (18. Bartels, 26. Pizarro, 56. Gebre Selassie, 67. Junuzovic - 45. Karaman), Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 1:1 (69. Russ - 8. Hartmann z pen.), Kolín nad Rýnem - Schalke 1:3 (33. Bittencourt - 2. Huntelaar, 23. Meyer, 76. Di Santo), Stuttgart - Hoffenheim 5:1 (5. a 51. Niedermeier, 42. Rupp, 78. Kostič, 83. Werner - 73. Kramarič), Wolfsburg - Mönchengladbach 2:1 (15. Draxler, 17. Kruse - 23. Raffael), Dortmund - Bayern Mnichov 0:0.