Generálka nevyšla. Plzeň prohrála s korejským Tedžonem 0:2

9. 2. 2017 17:46
Svěřenci trenéra Romana Pivarníka nevyužili herní převahu a v posledním přípravném zápase před ligou prohrála s korejským Tedžonem 0:2. Nevyhrál ani Hradec Králové, který remizoval s Celje 1:1.
Michael Krmenčík
Michael Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Benidorm (Španělsko) - Fotbalisté Plzně zakončili přípravu na jarní část sezony prohrou 0:2 s korejským Tedžonem, který jim uštědřil první porážku během zimy. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka sice měli herní převahu, ale dvakrát neubránili rumunského útočníka Cristiana Danalacheho.

"Chtěli jsme vyhrát i dnes, ale prohrát jeden zápas v přípravě není špatné," prohlásil pro klubový web Pivarník. "Hlavní je, že to, co jsme po herní stránce chtěli, jsme splnili. Počasí na soustředění bylo výborné, podmínky také a zátěž jsme rozdělili dostatečně. Poslední dva zápasy zvládli odehrát všichni hráči 90 minut," dodal.

Plzeň odehrála dva zápasy během dvou dnů a do každého utkání nasadila jinou sestavu. Tentokrát poslal kouč Pivarník do hry většinu hráčů, kteří na podzim nastupovali v základní sestavě, a také největší posilu Andrease Ivanschitze.

Západočeši soupeře kombinačně přehrávali, ale Korejci díky své pohyblivosti dobře bránili. A když už se Krmenčík dostal do zakončení, netrefil branku, nebo ho vychytal gólman. V 60. minutě se hlavou prosadil Danalache a poslal Tedžon do vedení.

Navíc deset minut před koncem stejný hráč vybojoval pokutový kop, který sám proměnil. Plzeň si ještě v závěru vytvořila tlak, ale branku nevstřelila.

Nevyhrál ani Hradec Králové, který remizoval s Celje 1:1. Na brzký gól Ladislava Martana dokázal slovinský celek rychle odpovědět dorážkou neúspěšné penalty. Hradci se v zápase zranil Adam Vlkanova.