Gerrard v městském derby hattrickem sestřelil Everton

13. 3. 2012 23:22
Liverpool porazil v dohrávce Everton 3:0

Liverpool - Dohrávka 26. kola anglické Premier League přinesla jasné vítězství Liverpoolu nad Evertonem 3:0.

O přesvědčivou výhru domácích v městském derby se postaral Steven Gerrard, který v utkání nastřílel hattrick.

Liverpool si díky tomu stále udržuje šanci na Ligu mistrů, i když deset kol před koncem ligy ztrácí na čtvrtý Arsenal deset bodů. Naděje Reds tak spíš tkví ve špatné formě Tottenhamu, který má na třetím místě ještě o bod víc, ovšem poslední tři zápasy prohrál.

Čtěte více:
Vermaelen vystřelil v nastavení Arsenalu tři body

Gerrard otevřel skóre utkání ve 34. minutě, když ve vápně přeloboval gólmana Evertonu. Druhý zásah přidal v 54 minutě, když mu ideální půdu pro branku připravil individuální akcí Suarez. O čistém hattricku rozhodl jednatřicetiletý záložník až ve druhé minutě nastavení.

Porážka byla pro hostujícího trenéra Davida Moyese o to hořčí, že tento zápas završil jeho desetileté výročí působení u týmu.