Ghana porazila Srbsko. Pomohla penalta i vyloučení

13. 6. 2010 18:25
Skupina D: Srbsko - Ghana 0:1
Gyan proměňuje penaltu
Gyan proměňuje penaltu | Foto: Reuters

Pretoria - Ve úvodním zápase skupiny D na MS porazili fotbalisté Ghany těsně 1:0 Srbsko.

Jediný gól vstřelil Asamoah Gyan v 84. minutě, když proměnil pokutový kop nařízenou za Kuzmanovičovu ruku.

V té době už Balkánci hráli bez vyloučeného Lukoviče, který putoval pod sprchy po druhé žluté kartě.

Další minela brankáře darovala výhru Slovincům
Štve vás ´vosí bzučení´? Vuvuzely možná z MS zmízí

Souboj dvou různých stylů sliboval ofenzivní podívanou, té se ovšem diváci zvláště v prvním poločase rozhodně nedočkali.

Poprvé se dostali ke slepeným střelám Mensah a Boateng, ale úspěšní nebyli. Ve 29. minutě pěkně kroutil míč Kolarov, jeho pokus branku minul jen těsně. Do přestávky bzučící publikum ještě vzrušila dělovka Stankoviče, kterou musel Kingson pracně krotit.

Ve druhém poločase už fotbal snesl přísnější měřítko. V 60. minutě se ještě Gyan z gólu neradoval, Srbsko zachránila tyč.

V 74. minutě zbytečně posadil soupeře na koně Lukovič, když uprostřed hřiště chytnul rozbíhajícího se Gyana a po druhém žlutém napomenutí musel z kola ven.

Přesto to byli Jihoevropané, kdo mohl otevřít skóre. Pěknou křídelní akci zakončoval Krasič pouze do Kingsona. To Srby zamrzelo už za pět minut. Kuzmanovič zahrál ve vápně rukou a Gyan nařízenou penaltou nepohrnul a zajistil Ghaně důležité tři body.

MS ve fotbale - základní skupina D:

Srbsko - Ghana 0:1 (0:0)
Branka:
84. Gyan z pen. Rozhodčí: Baldassi - Casas, Maidana (všichni Arg.). ŽK: Žigič, Lukovič, Kuzmanovič - Vorsah, Tagoe. ČK: 74. Lukovič. Diváci: 40.000.

Srbsko: Stojkovič - Ivanovič, Vidič, Lukovič, Kolarov - Krasič, Stankovič, Milijaš (62. Kuzmanovič), Jovanovič (76. Subotič) - Žigič (69. Lazovič), Pantelič. Trenér: Antič.

Ghana: Kingson - Pantsil, John Mensah, Vorsah, Sarpei - Annan, Asamoah (73. Appiah), K. Boateng (90. Addy), Ayew - Gyan (90. Abeyie), Tagoe. Trenér: Rajevac.