reklama

Giggs po 29 letech opouští United, nedohodl se s Mourinhem

Ryan Giggs Ryan Giggs autor: Reuters
Bývalý velšský fotbalista Ryan Giggs po 29 letech končí v Manchesteru United. Současný asistent se údajně nedohodl na spolupráci s novým trenérem "Rudých ďáblů" Josém Mourinhem.

Manchester (Británie) - Legenda odchází. Bývalý velšský fotbalista Ryan Giggs po 29 letech končí v Manchesteru United. Spekulace o odchodu někdejšího záložníka z posledních dnů potvrdil v sobotu i klub v oficiálním prohlášení. Dosavadní asistent trenéra se podle britských médií nedohodl na spolupráci s novým trenérem "Rudých ďáblů" Josém Mourinhem.

"Chtěl bych trenéru Mourinhovi popřát hodně štěstí, je jedním z mála vítězných trenérů, kteří mohou United trénovat, fanoušci ho určitě uvítají. Pro mě to nebylo jednoduché rozhodnutí odejít, byl jsem tu od 14 let, budu mít v sobě navždy spoustu speciálních vzpomínek," uvedl v prohlášení Giggs.

Dvaačtyřicetiletý Giggs byl na Old Trafford v posledních třech letech asistentem koučů Davida Moyese i Louise van Gaala, ale Mourinhovu nabídku redukovanější trenérské role údajně nepřijal a právníci vyjednávají jeho vyplacení ze zbývajícího roku smlouvy.

Někdejší špičkový záložník přišel do United v roce 1987 ve čtrnácti letech a o tři roky později debutoval v prvním týmu. Za něj Giggs během 24 sezon odehrál rekordních 963 zápasů, dal 168 gólů a jako jediný hráč nasbíral 13 mistrovských titulů.

"Už je na to čas. Ačkoli zatím nemám konkrétní plány, kde bych koučoval, tohle chci dělat," prozradil. Podle britských médií by mohl zamířit do druholigového Nottinghamu.

reklama