Gladbach zůstává na dně. V předehrávce padl v Dortmundu

Sport Sport, Red Spo
12. 12. 2008 22:47
Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:0)

Dortmund - Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili v páteční předehrávce sedmnáctého kola Bundesligy na domácí půdě nad Mönchengladbachem 2:1 a posunuli se v nedohrané tabulce na šesté místo se ziskem devětadvaceti bodů.

Gladbach zůstává i nadále na dně tabulky. Na svém kontě má bodů jedenáct.

Domácí šli do vedení po půl hodině hry, kdy se povedenou trefou prezentoval Mohamed Zidan. Vzápětí však přišla pro Dortmund komplikace, neboť hned tři minuty po vedoucí brance inkasoval Tomas Hajnal druhou žlutou kartu a zápas pro něj předčasně skončil.

Svěřenci Jürgena Kloppa však i v deseti hráčích dokázali zápas kontrolovat. V šestapadesáté minutě navíc zvýšili na rozdíl dvou branek zásluhou Sahina.

Hosté pak ještě závěr duelu zdramatizovali, když deset minut před koncem snížil parádní střelou Johannes Van den Bergh, ovšem na víc už se do závěrečného hvizdu nezmohli.

Německá nejvyšší soutěž pokračuje dalšími zápasy v sobotu.