Góly Pudila a Kozáka zmírnily porážky jejich týmů

19. 2. 2012 22:49
Cesena - AC Milán 1:3, Palermo - Lazio Řím 5:1
Libor Kozák
Libor Kozák | Foto: Reuters

Cesena - Fotbalisté Daniel Pudil a Libor Kozák vstřelili v 24. kole italské ligy branky, kterými zmírnili porážky svých týmů.

Pudil doma s Cesenou podlehl AC Milán 1:3. Lazio s Kozákem utrpělo v Palermu debakl 1:5.

Šestadvacetiletý Pudil, který v předposledním celku soutěže hostuje do konce sezony ze španělské Granady, snížil v 65. minutě umístěným halfvolejem a připsal si premiérový zásah v Serii A. Domácí Cesena dostala v prvním poločase dva slepené góly.

Inter znovu ostudně prohrál, pátá je místo něj Neapol

V 29. minutě otevřel skóre debutant Sulley Muntari, hostující z Interu, za dvě minuty ho napodobil Urby Emanuelson. Třetí branku "Rossoneri" zařídil deset minut po přestávce Robinho.

Obhájce titulu AC se po výhře 3:1 vrátil na první místo tabulky s náskokem jednoho bodu před Juventusem. Turínský tým má však zápas k dobru.

Kozák se v lize prosadil v druhém zápase za sebou, ale na rozdíl od minulého kola tentokrát jeho trefa k vítězství Lazia nepřispěla. Dvaadvacetiletý český útočník nastoupil v Palermu do druhého poločasu za stavu 0:3 a v 84. minutě snížil přízemní ranou na konečných 1:5.

Římský celek, který na Sicílii odehrál poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Andrého Diase, se v tabulce propadl na čtvrté místo.

Po dvou zápasech bez vítězství znovu zabral AS Řím a před svými diváky zdolal Parmu 1:0. Jediný gól zařídil v 26. minutě útočník Fabio Borini, jenž v týmu z italské metropole hostuje právě z Parmy.