reklama

Good bye England! Snili jsme o tom, řekl kapitán Kostariky

OBRAZEM na Kostarice: Děti se neučí, práce se zastavila Vítejte na Kostarice. V zemi, která žije svým "Naganem". Děti se neučí, lidé nechodí do práce. Všichni chtějí na živo vidět senzační tažení fotbalistů na světovém šampionátu v Brazílii Foto: Reuters
"Odepisovali nás, protože jsme hráli ve skupině smrti. Ale my postupujeme do dalšího kola, zatímco mrtví jsou ostatní," prohlásil kapitán Ruiz. Ve skupině smrti končí Anglie.

Recife - Kapitán fotbalistů Kostariky Bryan Ruíz po senzační výhře 1:0 nad Itálií a postupu do osmifinále mistrovství světa poděkoval všem, kteří před startem brazilského šampionátu o středoamerickém týmu pochybovali.

Podle střelce vítězné trefy proti "Azzurri" je triumf Kostariky ve skupině s Anglií, Itálií a Uruguayí splněným snem.

"Nedokážu popsat emoce, které momentálně cítím. Snili jsme o této chvíli, přestože jsme věděli, že nám lidé nevěří. My všem pochybovačům děkujeme. Kvalifikovali jsme se na úkor týmů mnohem silnějších, než jsme my," řekl Ruíz na adresu tří bývalých mistrů světa.

Skupina smrti? Mrtví jsou ostatní, Kostarika jde dál

Jeho tým navázal na úvodní senzační výhru 3:1 nad Uruguayí. Už před závěrečným utkáním skupiny B proti vyřazené Anglii tak má jistotu, že si poprvé po 24 letech zahraje osmifinále MS.

"Odepisovali nás, protože jsme hráli ve skupině smrti. Ale my postupujeme do dalšího kola, zatímco mrtví jsou ostatní," prohlásil osmadvacetiletý útočník či záložník PSV Eindhoven.

O nejtěsnějším vítězství nad Itálií v Recife rozhodl Ruíz minutu před přestávkou, když si naskočil na Díazův centr a s pomocí břevna hlavou překonal zkušeného brankáře Gianluigiho Buffona. "V tomto utkání jsme hodně trpěli. Gól věnuji své rodině. Je neuvěřitelné skórovat na světovém šampionátu. Dosáhli jsme něčeho mimořádného s ohledem na to, jak je naše země malá," dodal pětašedesátinásobný kostarický reprezentant.

reklama