reklama

Grygera vzdal pokus o comeback do Fulhamu. Skončí úplně?

V reprezentačním dresu si Grygera zahrál naposledy v roce 2009. V reprezentačním dresu si Grygera zahrál naposledy v roce 2009. autor: Ondřej Besperát
Série zranění definitivně ukončila Grygerovu kariéru v Premier League

Londýn - Za Fulham už nenastoupí. Zdeněk Grygera svůj pokus o comeback do Premier League vzdal. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy.

"Grygera mi řekl, že končí," citovala televize Sky manažera londýnského klubu Martina Jola.

"Je to pravda, Zdeněk se rozhodl ukončit svou kariéru na britských ostrovech. Vrací se domů, do Česka. Co bude dál, o tom se rozhodne během Vánoc," sdělil Aktuálně.cz hráčův agent Jiří Müller.

Zranil si koleno, pak se trhal sval

Grygera patřil mezi opory slavného týmu Karla Brücknera, který na Euru 2004 vybojoval bronzové medaile.

Hrával i v Ajaxu Amsterdam a Juventusu Turín. Jeho angažmá v anglickém Fulhamu ale pokazila zranění.

Loni v listopadu si utrhnul křížový sval. Následovaly dvě operace u profesora Steadmana v americkém Vailu. A pak pokus o návrat.

Jenže v říjnu si Grygera natrhnul stehenní sval. "A sotva se to dalo do pořádku, tak si ho zhruba před týdnem natrhnul znova. A pak se rozhodl, že svůj pokus o comeback do Fulhamu ukončí," vysvětluje Jiří Müller, který Grygeru zastupuje.

Fulham by počkal, bek řekl dost

Kontrakt s Fulhamem vypršel Grygerovi už v létě. Měl však s klubem dohodu, že když se dá zdravotně do pořádku a do formy, dostane kontrakt nový.

"Fulham by klidně dál počkal, neměli s tím problém, ale Zdeněk se rozhodl, že už to nebude prodlužovat," říká Müller.

Za anglický tým tedy Grygera odehrál všehovšudy jen pět utkání.

Během své kariéry v Čechách vystřídal Grygera postupně dresy Zlína, Drnovic a Sparty, ze které se v roce 2003 přesunul do Ajaxu Amsterdam a následně Juventusu Turín. V roce 2011 jej pak získal Fulham.

V národním týmu odehrál Grygera celkem 62 zápasů a vstřelil dvě branky.

reklama