Guardiola: Nedokážu si představit, že tu Real bude bránit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 4. 2014 12:00
Jen jediný tým dokázal třikrát v řadě postoupit do finále. V letech 1996-98 se to povedlo Juventusu Turín. Žádný z týmů navíc ještě nikdy triumf neobhájil. To vše nyní mohou změnit fotbalisté Bayernu
V Madridu Real uspěl se zformovanou obranou a hrou na rychlé brejky. Vydrží tak hrát po celých 90 minut i v Mnichově? | Foto: Reuters

Mnichov - Jen jediný tým dokázal v Lize mistrů postoupit třikrát v řadě do finále. V letech 1996-98 se to povedlo Juventusu Turín. Žádný z týmů navíc ještě nikdy triumf neobhájil.

To vše nyní mohou změnit fotbalisté Bayernu Mnichov. V úterní odvetě semifinále letošního ročníku však musí dohánět náskok Realu Madrid 1:0 z úvodního utkání.

Mnichovský velkoklub jde totiž do odvety s tím, že v pěti ze šesti případů, v němž úvodní duel ve vyřazovací části soutěže prohrál 0:1, dokázal postoupit.

Navíc pro jeho soka z Madridu nehraje ani jeho historická bilance v Německu, kde z 27 utkání hned devatenáctkrát prohrál a jen dvakrát vyhrál. Naposledy tam prohráli na začátku dubna v odvetě čtvrtfinále na hřišti Dortmundu (0:2) a jen taktak udrželi náskok z úvodního duelu.

Real: Nebudeme bránit, dáme rychle gól

V Mnichově navíc z devíti duelů osmkrát prohrál a jednou remizoval a přes Bayern postoupil v historii soutěže jen jednou z pěti pokusů. Podle trenéra bílého baletu Carla Ancelottiho však jeho tým všechny tyto statistiky postaví na hlavu a po 12 letech postoupí do finále milionářské soutěže.

"Naším plánem v Mnichově bude vstřelit gól, místo toho, abychom pouze bránili," přiznal italský trenér Realu.

"Potřebujeme brzo skórovat, abychom se zbavili tlaku. Za takového stavu by pak musel Bayern k postupu vstřelit tři branky," doplnil jej ve stejném duchu španělský záložník Realu Isco.

Ancelotti by k uplatnění ofenzivní taktiky mohl pomoct i fakt, že trojice jeho největších útočných es Cristiano Ronaldo, Karim Benzema a Gareth Bale je oproti zápasu v Madridu zdravotně v pořádku, i když posledně jmenovaný nehrál kvůli nemoci v sobotním ligovém proti Pamploně (4:0).

Dva góly v tomto zápase vstřelil Ronaldo, a stal se tak vůbec prvním hráčem Realu v historii, který zaznamenal ve čtyřech ligových ročnících v řadě více než 30 gólů.

Guardiola: Real tady nemůže jen bránit

Také Bayern však po prohře v Madridu v sobotu v německé lize vyhrál, když doma porazil 5:2 Brémy.

"Ta výhra nám samozřejmě pomůže v přípravě na Real. Týmu absolutně věřím a doufám, že se semkneme a dokážeme postoupit," uvedl trenér Bayernu Pep Guardiola, jenž prohrál jen tři z 16 utkání proti Realu.

"Do úterního zápasu potřebujeme totální podporu od všech, kteří jsou spojeni s tímto klubem, a také od médií. Věřím, že společně dokážeme udělat fantastickou atmosféru," doplnil jej záložník Thomas Müller.

Guardiolu, ale i celý fotbalový svět překvapilo, že Real v úvodním zápase vsadil na defenzivní taktiku, o to více však byl nebezpečný z rychlých kontrů. Podle španělského kouče však není příliš pravděpodobné, že by tak ofenzivní tým jako Real i v odvetě jen 90 minut bránil.

"Nedokážu si představit, že Real sem přijede pouze bránit výsledek, který je těžké udržet. Je jasné, co potřebujeme - vstřelit víc než jednu branku," podotkl Guardiola.

Získá Guardiola postup pro Vilanovu?

Pro španělského kouče bude mít zápas i jeden emotivní podtext. Předcházet ho totiž bude minuta ticha na počest bývalých úspěšných trenérů Tita Vilanovy a Vujadina Boškova, kteří v minulých dnech zemřeli.

A právě s Vilanovou pojil Guardiolu velmi blízký vztah, který spolu vytvořili při společném působení na lavičce Barcelony.

Zápas začíná tradičně ve 20:45 a my vám jej rovněž tradičně přiblížíme v online reportáži