reklama

Guardiola si přivedl do Bayernu vysněnou posilu Thiaga

Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy jednadvacítek stál Bayern 25 milionů eur. Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy jednadvacítek stál Bayern 25 milionů eur. autor: Reuters
Nový trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola si přivedl do bavorského klubu vysněnou posilu - španělského záložníka Thiaga Alcántaru z Barcelony.

Mnichov - Nový trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola si přivedl do bavorského klubu vysněnou posilu - španělského záložníka Thiaga Alcántaru z Barcelony.

Úřadující vítěz Ligy mistrů za dvaadvacetiletého fotbalistu, který byl vyhlášen nejlepším hráčem nedávného mistrovství Evropy jednadvacítek, zaplatil 25 milionů eur.

Thiago ještě musí v Bayernu projít lékařskými testy, pak podepíše smlouvu na čtyři roky.

Rummenigge: Je to fantastický hráč

Guardiola před pár dny prozradil, že o Thiaga moc stojí, a požádal vedení Bayernu, aby ho zkusilo z Barcelony vyplatit.

Klíčový hráč Španělů při vítězném tažení na ME do 21 let pod Guardiolou strávil v Barceloně čtyři roky a kontrakt měl v Katalánsku do roku 2015.

"Thiago byl vysněným hráčem našeho nového kouče. Těší nás, že se nám tento velký přestup podařil. Je to fantastický hráč s obrovskou perspektivou, který bude pro Bayern posilou," řekl šéf představenstva mnichovského klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Součástí obchodu je také dohoda mezi oběma kluby na odehrání přípravného zápasu.

O Thiaga, syna brazilského mistra světa Mazinha narozeného v Itálii, mělo zájem více špičkových týmů včetně Manchesteru United.

reklama