reklama

Gyan se v Ghaně brání spekulacím o zavraždění přítele

Asamoah Gyan v dresu ghanské fotbalové reprezentace. Asamoah Gyan v dresu ghanské fotbalové reprezentace. autor: Reuters
Kapitán ghanské fotbalové reprezentace Asamoah Gyan se ve své vlasti brání spekulacím, že je zapleten do záhadného zmizení rapera Castra.

Akkra - Kapitán ghanské fotbalové reprezentace Asamoah Gyan se ve své vlasti brání spekulacím, že je zapleten do záhadného zmizení rapera Castra. Ten je pohřešován spolu s přítelkyní od červencové dovolené, kterou trávil právě s Gyanovou rodinou v přístavním městě Ada.

Podle ghanských médií se mohl stát obětí únosu či vraždy, která byla součástí rituální oběti. Bývalý útočník Sunderlandu či Udine, který nyní působí v Al Ainu ve Spojených arabských emirátech, se proti těmto zprávám ohradil.

Ex-liberecký Baffour mlátil novináře

V obsáhlém prohlášení citovaném například BBC Gyanova rodina označila spekulace za divoké a absurdní. "Všichni jsme Castra výborně znali, byl jako náš bratr. Dělali jsme všechno společně. Prožíváme neuvěřitelnou bolest a šok, dali bychom cokoli za to, aby se Castro a Janet vrátili," stojí v prohlášení.

Kvůli kauze se dostal do potíží Gyanův bratr Baffour. Někdejší hráč Slovanu Liberec údajně s několika vazouny zbili novináře, který se ho na aféru ptal. Novinář na fotbalistu podal trestní oznámení, které později stáhl. Baffour Gyan se na tiskové konferenci v Akkře za konflikt s žurnalistou omluvil, popřel však, že by na něj najal muže, aby ho zbili.

reklama