reklama

Hádka v Teplicích. Mahmutovič chce pryč, dostal za to pokutu

Aidin Mahmutovič. Aidin Mahmutovič. autor: ČTK
Aidin Mahmutovič po páteční výhře nad Slováckem nečekaně otevřeně promluvil o tom, že ho nebaví hrát za Teplice a chce jít pryč. Klub mu za to dal pokutu.

Teplice - Z hádky ve fotbalových Teplicích vzešel finanční trest pro kanonýra. Aidin Mahmutovič si po pátečním utkání se Slováckem nečekaně pustil pusu na špacír a řekl, že chce z Teplic odejít. Klub ho za to obratem pokutoval.

Mahmutovič v pátek sice vstřelil Slovácku svůj třetí gól v sezoně, jenže na hřiště se dostal opět pouze jako náhradník. To je role, na kterou si Bosňan jen těžce zvyká a po utkání to dal v rozhovoru s novináři patřičně najevo.

"Určitě bych chtěl odejít, na sto procent. Už tady nechci být, chci kamkoliv. Je mi jedno, jestli to bude česká liga nebo zahraničí," řekl přesně a stihl si rýpnout i do trenéra Šťastného, který letos dává v sestavě šanci jiným.

"Asi bych musel dát 10 gólů, abych hrál," plival kolem sebe naštvaný útočník.

"Je to neprofesionální vůči klubu i fanouškům"

Jenže reakce klubu na sebe nenechala vůbec dlouho čekat. Šéfové Teplic jsou jeho jednáním zaskočeni.

"To prohlášení se mi vůbec nelíbilo a považuji ho za naprosto neprofesionální nejen vůči klubu, ale také vůči spoluhráčům a fanouškům," vysvětluje ředitel Teplice Petr Hynek na klubovém webu.

Udiven je především proto, že před zápasem vedení klubu s Mahmutovičem o jeho budoucnosti jednalo a společně se dohodli, že mu při první příležitosti - tedy v zimě - dovolí za výhodných podmínek odejít.

"Jasně jsme si řekli, že Aidin má v Teplicích platnou smlouvu do léta 2016, ale že mu nebudeme bránit v případě odpovídající nabídky na přestup již teď v zimě. Proto nechápu proč hráč takhle reaguje, navíc po vítězném zápase, do kterého nastoupil a vstřelil branku," řekl Hynek.

reklama