reklama

Hádky v Liberci? Naši trenéři jsou alfa samci, tvrdí Nezmar

Liberecký trenér Samuel Slovák s týmem zatím úspěchy nezažívá. Jeho pozice je ale podle Nezmara pevná. Liberecký trenér Samuel Slovák s týmem zatím úspěchy nezažívá. Jeho pozice je ale podle Nezmara pevná. autor: www.fcslovanliberec.cz
Pohoda z loňské sezony je pryč, liberecký Slovan se po prvním měsíci nového fotbalového ročníku ocitl ve zlé situaci.

Liberec - Pohoda z loňské sezony je pryč, liberecký Slovan se po prvním měsíci nového fotbalového ročníku ocitl ve zlé situaci. A sportovní manažer Jan Nezmar tak musí stále častěji uklidňovat rozzlobené fanoušky.

Vypadnutí z předkola Evropské ligy a mizerné výsledky v domácí soutěži totiž ještě vyhrocují konflikty uvnitř samotného klubu.

Poměrně nestandardní a bleskový vyhazov zkušeného stopera Jana Rajnocha, ani mediální přestřelka mezi koučem áčka Samuelem Slovákem a trenérem juniorky Davidem Vavruškou k dobré náladě rozhodně nepřispěly.

Nezmar: Už se to nedá vrátit

Sám Nezmar nyní připustil, že se Rajnochův konec, který nastal po zpackaném utkání na Slavii, dal řešit jinak.

"Všechno jde vždy řešit i jinak, než se ve skutečnosti stane, bohužel již se to ovšem vrátit nedá. Já osobně vždy raději dvakrát měřím, než řežu. Rozhodně nikdo netvrdí, že současné výsledky prvního mužstva jsou jen Rajnochova chyba," vysvětlil člen Klubu ligových kanonýrů.

Chybující Rajnoch byl nicméně přeřazen do juniorky a slovenský kouč prvního týmu vypustil do médií nešťastné výroky. "Udělal jsem chybu, když jsem dál na Rajnochovi stavěl. Trenér juniorky mě před sezonou upozornil, že jeho výkonnost nebude stačit na první tým, ale já se jeho radou neřídil," měl Slovák prohlásit podle serveru isport.cz.

Vavrušku Slovákova slova naštvala

Jeho slova ovšem rozpálila doběla kouče juniorského týmu Slovanu Davida Vavrušku. "Je nešťastné řešit věci přes noviny, ale nemám jinou možnost, protože tohle poškozuje mé jméno. Pan Slovák by si měl za svými rozhodnutími stát,“ uvedl trenér.

"Od pana Slováka je to hrubá etická chyba. Nic se mnou nekonzultuje, mluvil se mnou všehovšudy dvakrát. Já se od vyřazení Honzy Rajnocha absolutně distancuju a odmítám s ním být jakkoli spojován. Mám s ním výborný vztah," dodal Vavruška.

O pár dní později vyšlo najevo, že Rajnoch nebude pokračovat ani v juniorce a raději přestoupí do druholigové Sigmy Olomouc.

Nezmar: Trenéři jsou hodně od rány

Sportovní manažer Nezmar považuje celý incident mezi libereckými trenéry za velice nešťastný. A přiznává, že díky jejich povaze tentokrát klub nestihl měřit ani jednou a rovnou řezal.

"Naši dva trenéři, oba velcí alfa samci, jsou hodně od rány, takže mi na to měření před touto mediální přestřelkou nedali moc šancí. Já to považuji za přinejmenším nešťastné," uvedl Nezmar na webových stránkách klubu.

"Nicméně já jsem nikde nečetl, že Slovák řekl, že mu Vavruška radil Rajnocha vyhodit. Četl jsem, že ho upozorňoval, že výkonnost Rajnocha už nebude stačit, což je interní informace a myslím, že by se ven dostávat neměla, a nedivím se, že Vavrušku rozčílila. Na druhou stranu si nejsem úplně jistý, že by Vavruška reagoval v novinách stejně, kdyby Slovák řekl, že mu Vavruška radil vzít do áčka Frimmela a Dydowicze a ti tam teď rozhodovali zápasy, což je dle mého ta samá interní informace," vysvětlil sportovní manažer.

Slovákova pozice prý není ohrožena

Nezmara mrzí, že si ještě před mediálními prohlášeními nestihl sednout s Rajnochem, Vavruškou a Slovákem ke stolu a vše prodiskutovat. "Každopádně nikdy není pozdě, ovšem proběhne to ve třech, už bez Honzy Rajnocha," dodal Nezmar.

Liberec v nové sezoně dokázal zatím porazit pouze slovenské Košice. V dalších zápasech už se mu nedařilo. S rumunskou Astrou dvakrát prohrál a v domácí soutěži má na svém kontě jen tři remízy a vysokou porážku na Slavii. I přesto sedí kouč Slovák podle Nezmara na pevné židli.

"Pozice Slováka je podle mého názoru v této chvíli naprosto stejná, jako byla po jeho příchodu," podotkl někdejší liberecký útočník a stoper.

reklama