reklama

Haindlová vrací úder: Peltova výzva je naprosto absurdní

Markéta Haindlová a Michel Platini. Markéta Haindlová a Michel Platini. autor: Aktuálně.cz
Předsedkyně ORK odmítla výzvu Miroslava Pelty, aby odstoupila ze své funkce.

Praha  - Peltova pondělní výzva k rezignaci? Absurdní požadavek, tvrdí předsedkyně Odvolací a revizní komise (ORK) FAČR Markéta Haindlová.

V prohlášení, které rozeslala v úterý médiím, nicméně uvedla, že prostředí ve Fotbalové asociaci se zhoršilo natolik, že se v něm téměř nedá pracovat a odstoupení v budoucnu možná bude muset zvážit.

Pelta: Emoce do FAČR nepatří

O co v této půtce jde? Výkonný výbor Asociace v čele s Miroslavem Peltou se včera rozhodl vyzvat Haindlovou k odstoupení, jelikož odeslala na ústředí UEFA informace, který výbor předtím neodsouhlasil.Ty se přitom týkaly aktuální kauzy v českém fotbale, která stála místo například předsedu disciplinární komise Jiřího Goldu.

"Markéta pod vlivem emocí toho, že se chtěla zastat kamaráda pana Goldy (Jiří, bývalý předseda Disciplinární komise FAČR), poslala na UEFA rozhodnutí Výkonného výboru, které jsme neschválili," řekl po zasedání Výkonného výboru předseda FAČR Miroslav Pelta (více zde).

Haindlová: Pelta do toho nemá co mluvit

Jak ale dnes prohlašuje Haindlová, údajně šlo o rozhodnutí celé ORK, nikoliv jí samotné, a proto prý do celé věci nemá výkonný výbor nemá co mluvit. 

"V rámci své kontrolní činnosti, za účelem odvrácení možné vysoké pokuty od FIFA, resp. UEFA, se Odvolací a revizní komise jednomyslně rozhodla kontaktovat ředitele právního oddělení UEFA, který byl sdělenými informacemi znepokojen a požádal o zaslání písemných podkladů. Na základě toho mu byl obratem zaslán pracovní překlad připravovaného rozhodnutí pro Výkonný výbor," píše se v prohlášení. 

Jinými slovy: komise informovala UEFA a poté se chystala o věci zpravit výkonný výbor, jenž původní zprávy pro UEFA nemá právo kontrolovat.

Lze ve FAČR fungovat?

"Při hodnocení celého vývoje událostí se nelze ubránit dojmu, že kroky Výkonného výboru vůči Odvolací a revizní komisi souvisejí s předchozími požadavky Odvolací a revizní komise na předložení materiálů pro kontrolu hospodaření FAČR," dodává Haindlová.

"Zcela jistě zvážím své další kroky v rámci fotbalového hnutí. Pomalu z českého fotbalu odchází lidé, kterých jsem si nejvíce vážila, a současné prostředí neodpovídá podmínkám, ve kterých lze normálně fungovat. Považuji za absurdní, že ještě před týdnem mě předseda prosil, abych ze své funkce neodcházela, a nyní mě vyzývá k odstoupení," tvrdí Haindlová.

reklama