Haiti doprovodilo USA do čtvrtfinále Zlatého poháru

14. 7. 2015 8:12
Duckens Nazon (20) oslavuje se spoluhráči z Haiti gól do sítě Hondurasu.
Duckens Nazon (20) oslavuje se spoluhráči z Haiti gól do sítě Hondurasu. | Foto: Reuters

Kansas City - Fotbalisté Haiti porazili v závěrečném utkání skupiny A Zlatého poháru 1:0 Honduras a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále.

Ten už měli po druhém duelu jasný hráči domácích Spojených států, kteří v pondělí remizovali 1:1 s Panamou. Ta tak musí doufat, že do vyřazovací fáze projde jako jeden z nejlepších dvou týmů na třetím místě.

Zápas Haiti a Hondurasu rozhodl už ve 14. minutě svým druhým gólem na turnaji Duckens Nazon. Zajistil tak své zemi první výhru nad Hondurasem od roku 2007 a zároveň se postaral o to, že semifinalista předchozích pěti turnajů na letošním šampionátu Severní a Střední Ameriky poprvé po dvanácti letech nepostoupí ze skupiny.

Fotbalisté USA měli čtvrtfinále jisté už po páteční výhře nad Haiti a v závěrečném utkání skupiny ztratili první body. Panamu poslal do vedení ve 34. minutě Blas Pérez, nicméně Středoameričané se museli i v třetím duelu na mistrovství spokojit s remízou, kterou zařídil vyrovnáním v 54. minutě Michael Bradley.

Spojené státy vyhrály skupinu se sedmi body, Haiti je druhé se čtyřmi body a Panama bude s třemi body čekat, jak se vyvine situace ve zbylých dvou skupinách.