reklama

Hamburk míří do finále. Jarolím: Ještě ale není konec

David Jarolím se příblížil finále Poháru UEFA David Jarolím se příblížil finále Poháru UEFA autor: Václav Rojík
O prvním vítězství rozhodl gólem hlavou Trochowski

Hamburk - Finálový souboj letošního ročníku fotbalového Poháru UEFA by mohl být s dvojnásobnou českou účastí.

Alespoň to tak naznačily čtvrteční první semifinálové zápasy, ve kterých se dařilo spíše Šachtaru Doněck s Tomášem Hübschmanem a také Hamburku, v němž působí na pozici kapitána záložník David Jarolím.

Jedno je už dlouho jisté. Rozhodující zápas prestižní soutěže si zahraje jeden celek z Ukrajiny a další z Německa. Které to však budou?

Zatímco úvodní ryze ukrajinský souboj mezi Dinamem Kyjev a Šachtarem Doněck skončil smírně 1:1, duel německých Brém a Hamburku vyšel ve prospěch svěřenců Martina Jola. Ti si ze hřiště Werderu vezou vítězství 1:0.

Čtěte také: Hübschmann i Jarolím dobře vykročili do semifinále UEFY

V domácí odvetě jim tak (stejně jako Šachtaru) stačí jediné. Neinkasovat.

"Už od začátku bylo vidět, že zde chceme uhrát dobrý výsledek. A to se nám podařilo. Teď nás čeká před našimi fanoušky domácí odveta a my máme velkou šanci to dotáhnout do konce," uvedl na oficiálních stránkách vítězného klubu David Jarolím.

"Nesmíme ovšem zapomenout, že ještě není nic jisté. Příští utkání bude zase úplně jiné. Teď jsme ale ukázali, v jakém duchu do něj musíme jít," dodal kapitán týmu.

O jedinou branku se postaral v osmadvacáté minutě Piotr Trochowski. Ten si navzdory svému menšímu vzrůstu (169 cm) naběhl na centr Demela a nedal brankáři Wiesemu šanci.

"Byl to můj první gól hlavou ve velkém fotbale. Guy sice své centry vždy přetahuje, ale nakonec to vyšlo. Máme teď velkou příležitost a já věřím, že i druhý zápas zvládneme," radoval se Trochowski.

Odvetné zápasy se uskuteční 7. 5.

reklama