reklama

Hamšík přestupem do Švédska vyvolal euforii, na druhém tréninku už ale byl nezvěstný

Marek Hamšík Marek Hamšík autor: Reuters
Obrovské pozdvižení vzbudil svým příchodem do IFK Göteborg kapitán slovenské reprezentace Marek Hamšík. Hned po příchodu třiatřicetiletého záložníka švédský klub prodal víc než tisíc permanentek.

Sezonní vstupenky na zápasy 12. týmu minulé sezony jsou rázem pryč. "A dalších tisíc lidí je na čekací listině, aby získalo permanentku. Tak je Hamšík ve Švédsku populární," prozradil Markus Wulcan z deníku Sport Expressen.

Karabec může Spartě pláchnout za hranice dřív než Hložek. Zájem má Marseille Karabec může Spartě pláchnout za hranice dřív než Hložek. Zájem má Marseille Čtěte zde

Ve Švédsku si zahraje po odchodu z čínské ligy, na severu Evropy podepsal smlouvu do konce srpna. Bývalá hvězda Neapole chce v Göteborgu získat herní praxi před letním mistrovstvím Evropy.

Hamšík jednal o návratu do Slovanu Bratislava, z kterého ale sešlo. Nakonec se nejlepší slovenský hráč poslední dekády domluvil na angažmá s osmnáctinásobným švédským mistrem, který čeká na další titul od roku 2007.

"Od prvního kontaktu jsme si rozuměli, vidí věci stejně jako my," uvedl sportovní ředitel IFK Göteborg Pontus Farnerud. "Marek má velkou motivaci tu něco dokázat. Díky svým schopnostem, charismatu a zaujetí je to výjimečný hráč," dodal.

Hamšíkovy začátky ve Švédsku ale nejsou úplně růžové. Zkušený záložník se nezúčastnil hned druhého tréninku ve svém novém působišti a dlouho nikdo netušil, co se děje. "Byl nezvěstný," hlásal deník Sport Expressen.

Až později se ukázalo, že závěr páteční přípravy fotbalista nedokončil kvůli problémům s lýtkem. "Netuším, co se stalo, ani to, jak se cítí. Trávník opustil před koncem tréninku," popisoval trenér Göteborgu Roland Nilsson. "Je na pozorovaní a netrénuje. Na všechno nám dají odpověď až vyšetření," dodal.

reklama