reklama

Hanouska čeká dlouhá pauza, přetrhl si kolenní vaz

Fotbalista FC Viktoria Plzeň Marek Hanousek. Fotbalista FC Viktoria Plzeň Marek Hanousek. autor: CPA - Eduard Erben
Fotbalista Plzně si přivodil vážné zranění v pátečním utkání jednadvacítky s Ruskem.

Plzeň - Plzeňský fotbalista Marek Hanousek si přetrhl zkřížený kolenní vaz a čeká ho několikaměsíční pauza. Vážné zranění si přivodil v úvodu pátečního prvního utkání baráže o účast na evropském šampionátu jednadvacítek proti Rusku, s kterým Češi v Jablonci prohráli 0:2.

"Marek podstoupil dvě na sobě nezávislé magnetické rezonance, které bohužel potvrdily přetržení křížového vazu. Momentálně Plzeň řeší, kde ho budou operovat," řekl tiskový mluvčí jednadvacítky Petr Kovář.

Hanousek: Byla to shoda nešťastných událostí

Jednadvacetiletý Hanousek v pátek proti Rusům odkulhal ze hřiště s bolestivou grimasou už po čtyřech minutách. Existovalo podezření, že má natažený nebo natržený zkřížený vaz, nakonec se potvrdila horší varianta.

Plzeňský středopolař tak bude dlouhou dobu mimo hru. U podobných zranění trvá absence přibližně půl roku.

„Sám přesně nevím, jak k tomu došlo. Odkopával jsem balon před naším vápnem a dostal se zároveň do kontaktu s jedním z ruských hráčů. Nebyl to ani faul, jen shoda nešťastných okolností,“ komentoval nepříjemné zranění Hanousek.

Plzeň má na podzim smůlu na zranění

Plzeňský tým na podzim provázejí zranění pravidelně. Z kádru postupně vypadli Martin Zeman, Edgar Malakyan, Michal Ďuriš, Daniel Kolář, Pavel Horváth a Roman Adamov.

„První tři jmenovaní jsou již naštěstí v pořádku a v plné tréninkové zátěži, zbylá trojice v těchto dnech dokončuje rehabilitaci a měla by být trenérovi plně k dispozici v řádu několika málo dnů,“ informoval mluvčí Viktorie Pavel Pillár. 

reklama