reklama

Hapal otevřel dveře Stochovi. Zavržený záložník Slavie se může vrátit do reprezentace

Miroslav Stoch Miroslav Stoch autor: Milan Kammermayer
Nový kouč Slovenska hodlá určit pravidla, která budou platit i pro sedm flámujících fotbalistů.

Bratislava/Praha - Nový kouč slovenských fotbalistů Pavel Hapal má zájem o to, aby slávistický záložník Miroslav Stoch opět oblékl reprezentační dres. Český kouč, který převzal Slováky po rezignaci Jána Kozáka to řekl v rozhovoru pro web sport24.sk.

Stoch za národní mužstvo nenastoupil od incidentu v letadle s Kozákem při návratu z mistrovství Evropy 2016 ve Francii. "Dokud já budu trenérem reprezentace, Stoch do ní nebude nominovaný," prohlásil tehdy Kozák. "Neumím si s ním představit další spolupráci," doplnil.

Jenže tato "překážka" padla minulý týden, kdy se Kozák v reakci na flám sedmičky fotbalistů po prohraném duelu Ligy národů s Českem funkce vzdal. Jeho nástupcem se stal český internacionál Pavel Hapal. A se Stochem se chce setkat.

"O konfliktu Miňa s Jánem Kozákem samozřejmě něco vím. Potkal jsem se s ním v době, kdy už nereprezentoval. Myslím si, že potrestaný už byl dost," uvedl Hapal pro sport24.sk.

"Teď si s ním chci osobně promluvit a určit mu pravidla, která budou v reprezentaci platit pro každého. I pro sedm hříšníků z poslední kauzy. Jestli bude chtít reprezentovat, a pokud vím, tak nikdy neřekl, že nechce, bude při jeho současné formě nominovaný," prozradil Hapal.

Devětačtyřicetiletý Hapal se s přestávkami pohybuje ve slovenském fotbale od roku 2007, kdy převzal Nitru. Vedl i Žilinu a Senicu, od začátku roku 2015 byl trenérem jednadvacítky, se kterou postoupil na mistrovství Evropy 2017, kde startovalo Slovensko teprve podruhé v historii. Letos kývl na nabídku Sparty, kde však vydržel jen několik měsíců.

Premiéru na lavičce slovenského A-týmu prožije Hapal 16. listopadu v domácím zápase Ligy národů s Ukrajinou. O tři dny později se představí v Praze proti České republice. 

Nejsem rozbíječ kabiny. Některé pomluvy přesáhly všechny meze, říká slávistická kometa Stoch Nejsem rozbíječ kabiny. Některé pomluvy přesáhly všechny meze, říká slávistická kometa Stoch Čtěte zde
reklama