Hattrick jako dárek k jubileu. Tello proměňoval Messiho akce

23. 1. 2014 1:46
Fotbalisté Barcelony zvítězili v úvodním zápase čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Levante 4:1 zásluhou hattricku Cristiana Tella. Messi za ní odehrál 400. zápas.
Tello slaví se svými spoluhráči gól do sítě Levante
Tello slaví se svými spoluhráči gól do sítě Levante | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Barcelony zvítězili v úvodním zápase čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Levante 4:1 zásluhou hattricku Cristiana Tella. V sestavě hostů nechyběl Lionel Messi, který si připsal 400. soutěžní zápas v dresu katalánského klubu.

Argentinský útočník přispěl ke středeční výhře třemi asistencemi u všech Tellových tref. Barcelona stejně jako při víkendové ligové remíze 1:1 na půdě Levante prohrávala, na rozdíl od nedělního duelu ale tentokrát dokázala ve druhé půli skóre otočit. V 53. minutě jí pomohl smolný vlastní gól domácího Juanfrana a pak už udeřila dvojice Messi, Tello.

Hranici 400 zápasů za Barcelonu se před Messim povedlo pokořit jen deseti hráčům. Mezi nimi jsou i čtyři jeho současní spoluhráči Andrés Iniesta, Víctor Valdés, Carles Puyol a Xavi Hernández, který je se 703 starty rekordmanem.

Šestadvacetiletý Messi debutoval za Barcelonu v říjnu 2004 v sedmnácti letech. Od té doby nastřílel 331 branek a Katalánci s ním v sestavě vyhráli 70 procent zápasů (278 výher, 80 remíz, 42 porážek). Messi během 400 utkání ani jednou nedostal červenou kartu.

Čtyřnásobný vítěz ankety Zlatý míč pro nejlepší fotbalistu světa nastoupil ve španělské lize k 259 zápasům, dalších 82 odehrál v Lize mistrů, 41 ve Španělském poháru, jedenáct ve španělském Superpoháru, čtyři na mistrovství světa klubů a tři v evropském Superpoháru. Barceloně pomohl k 21 trofejím.