10. 3. 2013 17:23
Marek Heinz ve svém prvním startu za druholigové Znojmo nastřílel hattrick.
Marek Heinz v pětatřiceti letech ještě rozhodně na důchod nepomýšlí, při premiéře za Znojmo nastřílel hattrick | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Jakoby se fotbalový útočník Marek Heinz zhlédnul ve svém někdejším kolegovi z reprezentace Milanu Barošovi.

Ten včera za Baník Ostrava nasázel hattrick Hradci Králové, Heinzovi se o den později povedlo totéž ve 2. lize za Znojmo. Při své premiéře za jihomoravský celek rozhodnul o výhře 3:0 nad Karvinou.

V novém působišti se olomoucký rodák, jenž hrál také Ostravu, Brno či Hamburk a Galatasaray, dlouho nerozkoukával. První branku totiž vstřelil už v 10. minutě, kdy se z dálky trefil k tyči. Za sedm minut přidal lobem druhý gól a hattrick dokonal krátce po přestávce.

Hledal se praporek, v nastavení rozhodla penalta

Znojmo na pár hodin poskočilo do čela 2. ligy, kam se však vrátili pražští Bohemians 1905. Výhru nad Zlínem jim však přinesla až penalta Jindřiška ze sedmé minuty nastavení po ruce Kroči. K dlouhému nastavování přispěla i kuriózní situace z druhé půle, kdy se dlouho hledal náhradní praporek pro asistenta rozhodčího.

"Klokani" předtím ve vyrovnaném utkání vedli od 32. minuty, kdy se trefil technicky Kalina. O náskok přišli v 64. minutě po hlavičce Železníka a v závěru měli sice více ze hry, na rozhodnutí si ale museli počkat až do nastavení.

V Čáslavi se nedohrálo

V Čáslavi narušilo bezbrankový duel počasí a na začátku druhé půle musel být zápas kvůli bouřce přerušen. Rozhodčí nakonec utkání definitivně ukončil v 55. minutě kvůli nezpůsobilému terénu. Do té doby diváci navzdory nepříznivému stavu trávníku viděli hodně šancí, ale ani z jedné gól nepadl.

V opatrném duelu na Žižkově se rodily šance hlavně ze standardních situací. V 82. minutě přišla Viktoria o vyloučeného Málka, který zastavil protiútok soupeře, přesto nakonec byla výhře blíž. Kotyzův přímý kop v poslední minutě však zasáhl jen břevno.