Hertha bez Daridy na Bayern nestačila, Gebre Selassieho přihrávka na body nestačila

21. 9. 2016 22:15
Hertha Berlín, hrající bez zraněného reprezentanta Vladimíra Daridy, nestačila na mistrovský Bayern poměrem 0:3. Theodor Gebre Selassie v domácím zápase s Mohučí přihrál na gól, ale Werder nezvládl závěr, prohrál 1:2 a zůstává bez bodu poslední.
Bayern byl proti Hertě suverénní
Bayern byl proti Hertě suverénní | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté mistrovského Bayernu ve čtvrtém kole německé ligy porazili v Mnichově 3:0 Herthu Berlín, hrající bez zraněného reprezentanta Vladimíra Daridy, a vrátili se do čela tabulky. Český obránce Brém Theodor Gebre Selassie v domácím zápase s Mohučí přihrál na gól, ale Werder nezvládl závěr, prohrál 1:2 a zůstává bez bodu poslední.

Bayern poslal do vedení v 16. minutě Ribéry, po změně stran během čtyř minut přidali další branky Thiago a Robben. Bavorský suverén vyhrál i sedmé soutěžní utkání pod trenérem Carlem Ancelottim.

Gebre Selassie sice ve 12. minutě asistoval u povedené rány Hajroviče, ale pojistku domácí nepřidali. Mohuč vyrovnala v 87. minutě zásluhou Malliho a v nastaveném čase obral Brémy i o bod De Blasis.

Čtvrtou porážku v sezoně utrpělo rovněž Schalke, které na svém stadionu podlehlo Kolínu nad Rýnem 1:3. Domácí se v 36. minutě díky Huntelaarovi dočkali první vstřelené branky v ligové sezoně, ale brzy vyrovnal Osako a ve druhém poločase dokonali obrat Modeste a Zoller. Kolín poskočil na druhou pozici o dva body za Bayern.

Nováček z Lipska doma remizoval s Mönchengladbachem 1:1 a udržel neporazitelnost.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 3:0 (16. Ribéry, 68. Thiago, 72. Robben), Brémy - Mohuč 1:2 (12. Hajrovič - 87. Malli, 90.+2 De Blasis), Leverkusen - Augsburg 0:0, Lipsko - Mönchengladbach 1:1 (6. Werner - 84. Johnson), Schalke - Kolín nad Rýnem 1:3 (36. Huntelaar - 38. Osako, 77. Modeste, 83. Zoller).