reklama

Hertha Hubníka nechce, český bek ale touží zůstat

Roman Hubník. Roman Hubník. autor: Reuters
Bundesligový nováček z Herthy Berlín už nestojí o služby českého fotbalisty Romana Hubníka

Berlín - Bundesligový nováček z Herthy Berlín už nestojí o služby českého fotbalisty Romana Hubníka. Člen širšího reprezentačního kádru však chce v německé metropoli dodržet smlouvu, kterou má v klubu ještě na příští sezonu. Dnešnímu vydání deníku Berliner Morgenpost to řekl manažer Herthy Michael Preetz.

"Chce se bezpodmínečně ještě poprat o místo v sestavě a nechat zapomenout na ten nešťastný poslední rok a půl. My jsme mu řekli, jak to vidíme. Pokud ale k ničemu nedojde, zůstane u nás," uvedl Preetz.

Devětadvacetiletý bývalý stoper Olomouce, FK Moskva a Sparty Praha se po přestupu v roce 2010 zařadil mezi opory zadních řad Herthy a měl velký podíl na jejím návratu do nejvyšší německé soutěže o rok později.

Po opětovném sestupu však kvůli nevýrazným výkonům přišel v uplynulé sezoně o místo v základní sestavě berlínského týmu a vypadl i z reprezentačních nominací. Za národní mužstvo si autor dvou reprezentačních gólů zahrál naposledy loni v září proti Finsku.

Hubník není jedinou obětí budování nového kádru Herthy Berlín. Preetz po postupu do bundesligy přivedl již čtyři posily a podle Berliner Morgenpost nepočítá pro příští sezonu s celkem pěti hráči současného kádru.

reklama