Hertha postoupila do Bundesligy, Hubník opět nehrál

21. 4. 2013 20:23
Fotbalisté Herthy Berlín oslavili postup do nejvyšší soutěže. Koho v bundeslize vystřídají?
Hertha slaví postup do první německé ligy.
Hertha slaví postup do první německé ligy. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín se okamžitě po loňském sestupu z bundesligy vracejí do německé nejvyšší soutěže. Tým z hlavního města porazil v dnešním utkání 30. kola 1:0 Sandhausen a čtyři kola před koncem má v čele tabulky nedostižný náskok 14 bodů před třetím Kaiserslauternem.

Jediný gól utkání na Olympijském stadionu, kde slavilo šestý postup do bundesligy v historii 52.135 diváků, vstřelil pět minut před koncem Pierre-Michel Lasogga. Pouze na lavičce zůstal český obránce Roman Hubník, jenž v tomto ročníku odehrál jen 13 druholigových zápasů a naposledy nastoupil v půlce února.

Druhým přímým postupujícím se s největší pravděpodobností stane Braunschweig, který po dnešní remíze 1:1 s Aue ztrácí na Herthu čtyři body. Eintracht nehrál v bundeslize od roku 1985.

Z první ligy se patrně poroučí Fürth

Jedním z týmů, který patrně letos bundesligu opustí, je aktuálně poslední tým tabulky Fürth, byť dnes oživil díky třetí výhře v sezoně teoretickou naději na záchranu v nejvyšší soutěži.

O vítězství ligového nováčka na hřišti Norimberku rozhodl v 27. minutě Johannes Geis. Fürth přitom naplno bodoval naposledy 2. února na hřišti Schalke.

Norimberk, v jehož dresu odehrál celý zápas také český útočník Tomáš Pekhart, zůstal vinou porážky na dvanáctém místě, Fürth je stále poslední a na šestnácté místo zaručující barážový souboj ztrácí devět bodů.

Freiburg nevyužil zaváhání Schalke

Fotbalisté Freiburgu nevyužili zaváhání Schalke, prohráli v 30. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 2:1 a v tabulce zůstali pátí. Freiburg zavítal do Stuttgartu podruhé během jednoho týdne, odvezl si však stejnou prohru jako ve středečním semifinále Německého poháru.

Domácí rozhodli o výhře již v prvním poločase, kdy se během deseti minut prosadili Christian Gentner a Bosňan Vedad Ibiševič. Ten se třináctou ligovou brankou dotáhl na čtvrté místo statistik bundesligy.

V dresu hostů nastoupil i obránce Pavel Krmaš, zápas však nedohrál, poté co jej v 48. minutě vystřídal Immanuel Hohn. Freiburg dokázal v samotném závěru zásluhou Santiniho skóre zkorigovat, na bodový zisk to však hostům nestačilo a na Schalke dál ztrácí bod. Stuttgart se posunul na desátou pozici.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Stuttgart - Freiburg 2:1 (33. Gentner, 42. Ibiševič - 88. Santini), Norimberk - Fürth 0:1 (27. Geis).

1. Bayern Mnichov 30 26 3 1 89:14 81
2. Dortmund 30 18 7 5 74:35 61
3. Leverkusen 30 15 8 7 58:38 53
4. Schalke 30 13 7 10 50:46 46
5. Freiburg 30 12 9 9 40:36 45
6. Eintracht Frankfurt 30 13 6 11 43:42 45
7. Mönchengladbach 30 11 11 8 37:39 44
8. Hamburk 30 13 5 12 36:46 44