Hertha s Drobným porazila Bayern, Hoffenheim byl dobyt

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
15. 2. 2009 19:01
Hoffenheim - Leverkusen 1:4, Hertha - Bayern 2:1

Německé fotbalové lize po výhře v sobotním šlágru nad Bayernem Mnichov 2:1 vládne Hertha Berlín.

Bavorský velkoklub přeskočil po nedělním vítězství 2:0 nad Bielefeldem také Hamburk, který má nyní společně s druhým Hoffenheimem jednobodovou ztrátu na lídra.

Hamburg kapitánem Davidem Jarolímem však neměl zrovna lehkou cestu za třemi body. Po úvodní šanci hostujícího střelce Wichniareka poprvé udeřilo domácí HSV.

Gólmana Eilhoffa prostřelil vydařeným přímým kopem Piotr Trochowski. Hosté, za něž odehrál celé utkání na pozici záložníka Radim Kučera, sahali po vyrovnání.

Jenže Wichniarek na začátku druhé půle neproměnil penaltu po faulu Da Silvy na Tescheho.  Domácí si pořádně oddechli a za šest minut na to definitivně rozhodl po spolupráci Oliče s Aogem záložník Guerreo.

Hoffenheim poprvé doma padl

Stejně bodů jako HS už má i fotbalisté Hoffenheimu kteří, prohráli v páteční předehrávce dvacátého kola německé Bundesligy s Bayerem Leverkusen 1:4.

Pro ambiciózního nováčka je to navíc první prohra před vlastními fanoušky v sezoně.

Ty rozesmutnil již v úvodu německý reprezentant Patrick Helmes, který už po dvou minutách hry rozvlnil síť povedenou ranou ze čtrnácti metrů.

Domácí se navíc nestačili ani pořádně vzpamatovat a už prohrávali o dvě branky. Tentokrát se prosadil Simon Rolfes.

Hoffenheim se sice dostal zpět do hry proměněnou penaltou, ale ještě v závěru první půle vrátil hostům náskok svým druhým gólem v zápase Helmes.

Konečný výsledek nakonec ještě pečetil krátce po přestávce Gonzalo Castro. Do čtyřiašedesáté minuty působil na hřišti i ex-sparťanský obránce Michal Kadlec.

Leverkusen se tak posunul se šestatřiceti body na čtvrtou příčku.

Drobného Hertha zdolala Bayern a vede

V sobotu porazili fotbalisté Herthy Berlín Bayern Mnichov na svém hřišti 2:1 a vedou tabulku o bod před Hoffenheimem, který v pátek podlehl Leverkusenu 1:4.

Hlavními hrdiny berlínského celku byli autor obou gólů Andrej Voronin a český reprezentační brankář Jaroslav Drobný, který svůj tým podržel několika vynikajícími zákroky.

Hertha se dostala do vedení ve 36. minutě po rychlém protiútoku, na jehož konci přesně hlavičkoval nehlídaný ukrajinský útočník Voronin. Bayern přišel už v úvodní části o zraněného kanonýra Toniho a vyrovnal až po hodině hry.

Jedovatou střelu mnichovského stopera Lucia vyrazil Drobný jen před sebe, dorážku Schweinsteigera ještě stačil reflexivně vytěsnit, ale na razantní hlavičku Kloseho už nestačil. Poslední slovo ale patřilo domácím a dalšímu rychlému brejku, který čtvrt hodiny před koncem zakončil svou druhou trefou v zápase Voronin.

Štajner přispěl gólem k remíze

Hannover na svém stadionu remizoval se Stuttgartem v divokém utkání 3:3 a jednu z branek domácích vstřelil český útočník Jiří Štajner. Stuttgart, v jehož záloze odehrál celý zápas Jan Šimák, sice vedl po dvaceti minutách už 2:0, ale na konci úvodního poločasu o náskok přišel.

Ve 43. minutě snížil svou pátou ligovou trefou Štajner, který si při rohovém kopu naběhl k zadní tyči a zblízka prostřelil brankáře Lehmanna. V nastaveném čase pak vyrovnal z trestného kopu polský reprezentant Krzynowek. V 85. minutě se domácí dokonce poprvé dostali do vedení, které vydrželo jen dvě minuty, než vyrovnal Hitzlsperger.

Wolfsburg vyhrál na hřišti Frankfurtu přesvědčivě 2:0 a v utkání proti sobě nastoupili bývalí spoluhráči z útoku Teplic - domácí Martin Fenin a hostující Bosňan Edin Džeko. Ten opět skóroval a prokázal vynikající střeleckou formu z poslední doby, protože dal ve druhém zápase za sebou třetí branku.

Fenin, který kvůli chřipce chyběl reprezentaci ve středečním přípravném utkání v Maroku, se neprosadil. V obraně Wolfsburgu opět nechyběl stoper Jan Šimůnek.

Cennou remízu 1:1 na hřišti Dortmundu uhráli v neděli fotbalisté Chotěbuzi, za něž odehrál posledních deset minut Jan Rajnoch.