reklama

Higuaín přestoupí z Neapole do Juventusu. Stane se třetím nejdražším hráčem historie

Gonzalo Higuaín. Gonzalo Higuaín. autor: Reuters
Argentinec Gonzalo Higuaín přestoupil z Neapole do Juventusu Turín za 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). To z něj udělá třetího nejdražšího hráče historie. Víc stáli pouze Cristiano Ronaldo a Gareth Bale.

Turín - Argentinec Gonzalo Higuaín přestoupil z Neapole do Juventusu Turín za 90 milionů eur (2,4 miliardy korun), což je rekordní částka v italském fotbale. Osmadvacetiletý útočník byl v minulé sezoně s 36 góly králem střelců Serie A a pomohl Neapoli k titulu vicemistra právě za Juventusem.

Léto rekordů: Tři miliardy za Pogbu, Stones druhým nejdražším obráncem historie. Higuaín? Taky úlet Léto rekordů: Tři miliardy za Pogbu, Stones druhým nejdražším obráncem historie. Higuaín? Taky úlet Prohlédněte zde

Higuaín měl v Neapoli kontrakt ještě na dva roky, z něhož ho Juventus za astronomickou částku vykoupil. V novém působišti je pro rodáka z francouzského Brestu připravena smlouva na čtyři roky.

Na jihu Itálie působil Higuaín od roku 2013 po příchodu z Realu Madrid, který za něj tehdy inkasoval 39 milionů eur. Naplno zazářil v uplynulém ročníku, v němž nastřílel více gólů než v předchozích dvou dohromady a překonal 66 let starý rekord v počtu branek za ligovou sezonu legendy AC Milán Gunnara Nordahla.

Na informace o jeho odchodu k rivalům do Juventusu reagovali mnozí neapolští fanoušci tradičně vášnivě a v centru města trhali o víkendu jeho fotografie a pálili dresy s číslem 9.

reklama