Higuaín zařídil výhru Realu 4 góly. Eto`o to zopakoval

Sport Sport, Red Spo
9. 11. 2008 23:06
Real - Malága 4:3, Barcelona - Valladolid 6:0
Gonzalo Higuaín skvěle zastoupil zraněného Nistelrooye a v sobotu čtyřikrát skóroval. | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Madrid - Skvělé představení nabídli v desátém kole španělské nejvyšší soutěže svým divákům fotbalisté Realu Madrid. V napínavém duelu dokázali i v deseti otočit nepříznivé skóre a radovat se z výhry nad Malágou.

V domácím dresu zazářil hlavně Gonzalo Higuaín, který vstřelil všechny čtyři branky svého celku. Už v prvním poločase musel dvakrát vyrovnávat nepříznivý stav a když byl navíc krátce před přestávkou vyloučen Ramos, vypadalo to s Realem nedobře.

Dvacet minut před koncem pak rozhodčí po faulu Gaga odpískal proti "Bílému baletu" ještě penaltu, kterou proměnil hostující Apoňo.

Real ale měl ve svém středu výborně hrajícího Higuaína. Hned po rozehrání skóre znovu srovnal a o pár minut později dokonce i otočil ve prospěch domácích. Úřadujícím šampionům tak nechyběl ani zraněný Ruud van Nistelrooy, který by se měl znovu na trávník vrátit až v lednu.

Stejný výkon předvedl v dresu Barcelony také Kamerunec Eto'o. Ten navíc stihl v zápase s Valladolidem vsítit čtyři góly už během prvního poločasu.

Totální debakl hostů pak korunovali ve druhé půli dalšími brankami Gudjohnsen a Henry.

Barcelona tak po špatném začátku ligy, kdy prohrála a remizovala, zvítězila už poosmé za sebou a vrátila se na první místo tabulky.

Na první výhru v sezoně stále čeká Jaroslav Plašil. Jeho Osasuna Pamplona potřetí za sebou nedala ani gól, s Atletikem Madrid ale získala alespoň bod za bezbrankovou remízu.

Kontakt se špicí tabulky si udržuje Villarreal. Druhý tým tabulky díky podařenému úvodu zdolal Almerii 2:1.

Valencie si ve večerním zápase hladce poradila na hřišti Getafe, kde vyhrála díky brankám Fernandese, Joaquína a Vicenteho 3:0.

Real Madrid - Málaga 4:3
9., 37. (pen.), 71. a 79. Higuaín - 7. Eliseu, 18. Baha, 70. Apoňo (pen.)

Barcelona - Valladolid 6:0
12., 31., 41. a 43. Eto'o, 71. Gudjohnsen, 83. Henry

La Coruňa - Espaňol Barcelona 1:0
Branka:
37. Guardado

Mallorca - Bilbao 3:3
57. a 74. Arango, 11. Santana - 79. a 90. Yeste, 43. Iraola (z penalty)

Numancia - Betis Sevilla 2:4
27. Del Pino, 56. Barkero - 45.+2 a 85. Aurelio, 33. Emana (z penalty), 45. Juanito

Pamplona - Atlético Madrid 0:0

Santander - Gijón 1:0