HLASUJTE Američané se přou, která střela je Gólem roku

14. 6. 2011 11:30
O víkendu padly v MLS dva parádní góly
Tim Howard
Tim Howard | Foto: Reuters

Vancouver/Dallas - Přestože ve Spojených státech právě nyní probíhá Zlatý pohár (mistrovství Severní a Střední Ameriky), nejvyšší zámořská soutěž Major League Soccer pokračuje bez přerušení.

A padají v nich neskutečné góly.

Fanoušci obou táborů se nyní hádají, který gól byl pohlednější. Podívejte se na videa z obou gólů a hlasujte, který gól se víc líbil vám.

Jako přídavek jsme pak přidali brankářské zákroky amerického brankáře Tima Howarda Zlatého poháru.

Kubánský fotbalista emigroval na šampionátu v USA
Mexičané nejsou Contador. Na maso se vymlouvat nemohou
VIDEO Brankář se přepočítal. Slavil, i když dostal gól

V neděli se o parádní moment v zápase Dallas - Kansas City postaral záložník hostujícího týmu Graham Zusi.

Nechal vzpomenout na tradiční parádu Brazilce Roberta Carlose, když se z přímého kopu téměř z poloviny hřiště opřel do míče, jeho parabola proletěla nad hlavou zkoprnělého brankáře Kevin Hartmana a zapadla přesně do sítě.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista vstřelil v zápase ještě jeden gól a velkou měrou pomohl Sportingu k překvapivé výhře 4:1.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

O den dříve v zápase mezi Seattlem a Vancouverem padl gól, který by mohl se Zusiho gólem směle soutěžit v anketě Gól roku.

Francouzský útočník hostujícího celku Eric Hassli se za stavu 2:1 pro Seattle využil v 85. minutě chybu obránce domácího týmu, který místo toho, aby míč pokryl a nechal ho projít do autu, nepochopitelně jej kopl za velké vápno, kde stál právě Hassli.

Ten si míč přizvedl do vzduchu na roh pokutového území a z voleje jej, aniž by věděl, kde je branka, poslal křížnou střelou do protější šibenice. Zkušený americký brankář a dlouholetý reprezentant Kasey Keller se za plachtícím míčem jen ohlédl.

Whitecaps tak vyrovnali na 2:2 a získali cenný bod.

Parádní fotbal se hraje i na zmíněném Zlatém poháru. Nouze není o paůrádní góly ani o skvělé zákroky brankářů.

Neskutečné zákroky předvedl minulý týden v derby mezi domácím týmem a Kanadou americký brankář Tim Howard.

Dvaatřicetiletý brankář Evertonu dokázal, proč je v anglické Premier League považován za jednoho z nejlepších brankářů soutěže.

Kanadští střelci se kvůli němu musí budit ze snu ještě teď. V 70. minutě za stavu 2:0 pro USA neskutečným způsobem vytáhl nad bránu střelu Gerby.

V 85. minutě pak zblokoval střelu Simpsona z bezprostřední blízkosti, stačil se vrátit do branky a reflexivně vyrazil nad bránu i střelu Gerby.

Američané tak díky němu udrželi dvoubrankové vedení až do konce zápasu.