Hložek hrdinou Leverkusenu. Vstřelil vítězný gól Bayeru v duelu s Lipskem

23. 4. 2023 20:06
Adam Hložek vstřelil v německé fotbalové lize vítězný gól při výhře Leverkusenu 2:0 nad Lipskem a pomohl vrátit Bayer na pohárovou příčku.
Adam Hložek
Adam Hložek | Foto: Reuters

Český reprezentant navázal na čtvrteční trefu z Evropské ligy a mezi bundesligové střelce se zapsal popáté v sezoně.

Hložek otevřel skóre ve 40. minutě po rychlé a přímočaré akci. Andrich vybídl k náběhu domácího rychlíka Diabyho, který jeho přihrávku dostihl těsně před koncovou čárou, prvním dotykem poslal přízemní centr na Hložka a ten rovněž bez přípravy poslal levačkou míč za záda brankáře Blaswiche.

Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, ale pět minut před koncem Szoboszlai podrazil domácího Frimponga ve vápně a penaltu proměnil střídající Amiri. Maďarský reprezentant navíc za zákrok dostal druhou žlutou kartu a musel hrací plochu opustit.

Leverkusen neprohrál poosmé v řadě a vrátil se na šestou příčku zajišťující účast v Evropské konferenční lize. K pátému Lipsku se přiblížil na tři body a na sedmou Mohuč má dvoubodový náskok.

Freiburg doma deklasoval předposlední Schalke s Alexem Králem 4:0 a posunul se před Lipsko na pozice pro účast v Lize mistrů. Dvakrát se trefil Gregoritsch, po jedné trefě přidali Höler a Ginter. Král za hosty z Gelsenkirchenu odehrál celý zápas.

Union Berlín vyhrál na hřišti desátého Mönchengladbachu 1:0 po gólu Beckera. Tým z metropole zabodoval naplno po dvou zápasech a na třetím místě tabulky ztrácí na nového lídra Dortmund pět bodů.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Leverkusen - Lipsko 2:0 (40. Hložek, 86. Amiri z pen.), Freiburg - Schalke 4:0 (8. a 35. Gregoritsch, 53. Höler, 82. Ginter), Mönchengladbach - Union Berlín 0:1 (61. Becker).

1. Dortmund 29 19 3 7 66:39 60
2. Bayern Mnichov 29 17 8 4 78:33 59
3. Union Berlín 29 16 7 6 44:31 55
4. Freiburg 29 15 8 6 45:37 53
5. Lipsko 29 15 6 8 53:37 51
6. Leverkusen 29 14 5 10 53:40 47
7. Mohuč 29 12 9 8 49:40 45
8. Wolfsburg 29 11 10 8 51:37 43