reklama

Hlupák sem, hlupák tam. Van Gaal útočí na vlastní hráče

Louis van Gaal Louis van Gaal autor: Reuters
Anglické slovíčko "stupid" začíná být v Manchesteru United na denním pořádku.

Praha/Manchester - Anglické slovíčko "stupid" začíná být v Manchesteru United na denním pořádku. Frustrovaný manažer Rudých ďáblů Louis van Gaal po dalších nezdarech útočí na své hráče a podruhé za sebou označil v pozápasovém hodnocení fotbalistu United v podstatě za hlupáka.

Minulý týden se stal terčem zloby věhlasného nizozemského trenéra jeho neméně slavný krajan Robin van Persie, který si po vyrovnávacím gólu v duelu s Chelsea podle Van Gaala "stupidně" sundal dres a obdržel žlutou kartu.

Po nedělní prohře Red Devils v manchesterském derby na Etihad Stadium se v nelibosti lodivoda ocitl anglický stoper Chris Smalling, který oslabil tým červenou kartou. A jak Van Gaal po zápase poznamenal, bylo to opět "velmi hloupé".

"V takovém zápase jako je derby, přece musíte být opatrní. A ne dostat dvě žluté karty během prvního poločasu. To je prostě hloupost hráče," nechal se slyšet Van Gaal.

Van Gaal: Byli jsme velmi blízko úspěchu

Smalling obdržel první trest ve 31. minutě, když nevhodně atakoval brankáře Citizens Joe Harta. Ven šel o osm minut později, poté co divoce fauloval Jamese Milnera. V předzápasové tiskové konferenci přitom Van Gaal mluvil o tom, že hráče nabádal k ostražitosti, aby zbytečně neoslabili tým.

"Bohužel, někdy hráči prostě neudělají to, co jim řeknu. Roli tam hráli také emoce, kvůli kterým ztratíte kontrolu. Ale příliš chytré to tedy od Smallinga nebylo, to je jasné," dodal kouč United. Přesilovku Citizens využili po přestávce, kdy celé derby jediným gólem rozhodl Sergio Agüero.

Slavný klub je nyní až na desátém místě tabulky Premier League. V deseti zápasech získal pouhých třináct bodů. Van Gaal se přesto snaží najít pozitiva.

"Byli jsme velmi blízko úspěchu. Viděli jste to proti Chelsea i teď proti City. Jsou to nejlepší týmy v lize a rozdíl mezi nimi a námi podle mě nebyl. Když dokážete hrát v deseti tak, jak jsme to předvedli my, musíte být na tým hrdý," doplnil nizozemský trenér.

reklama