reklama

Hodgson i přes prohru Anglii chválí: Náš nejlepší výkon!

Roy Hodgson během utkání Anglie s Itálií Roy Hodgson během utkání Anglie s Itálií autor: Reuters
Ačkoli fotbalisté Anglie na mistrovství světa prohráli s Itálií 1:2, podle jejich trenéra Roye Hodgsona předvedli nejlepší výkon od jeho příchodu k týmu před dvěma roky.

Manaus (Brazílie) - Ačkoli fotbalisté Anglie na mistrovství světa prohráli s Itálií 1:2, podle jejich trenéra Roye Hodgsona předvedli nejlepší výkon od jeho příchodu k týmu před dvěma roky. Porážkou se však prý dostali do situace, že musí vyhrát oba následující zápasy, jinak na turnaji skončí.

"Je vždy těžké hledat pozitiva na porážce. Zvláště když jsme byli blízko lepšímu výsledku, protože ve druhé půli jsme byli poměrně dominantní. Ale bezpochyby to bylo to nejlepší, co jsem od týmu viděl od chvíle, co jsem k němu přišel," řekl Hodgson, který anglický tým převzal v květnu 2012.

Situaci Anglii navíc zkomplikovala překvapivá výhra Kostariky nad Uruguayí 3:1, takže nebude o postupu rozhodovat duel s Uruguayí, jak se mohlo podle předpokladů očekávat.

"Faktem je, že když jsme prohráli, tak s největší pravděpodobností budeme potřebovat dvě výhry, abychom postoupili. Jiná šance na osmifinále není. Stále ale máme vše ve svých rukou," prohlásil Hodgson. "Doufali jsme v lepší start, ale svět není perfektní," dodal.

Na výkonu jeho týmu mu chyběla přesnost finálních přihrávek. "Je těžké přijmout prohru, když ve druhé půli byl náš brankář Joe Hart téměř bez práce. Ale v útoku pro mě byla zklamáním finální fáze. Tu umíme lépe. Měli jsme tam mnoho centrů a hráčů ve střeleckých pozicích, ale nedokázali jsme to zužitkovat. Na tom musíme zapracovat," ví Hodgson.

Důvodem prohry je podle něj i menší zkušenost týmu. "Dvě třetiny kádru jsou poprvé na mistrovství světa. Hráči jsou mladí a budou se zlepšovat," věří. "Musíme jen pomoci hráčům zvednout hlavu a uvědomit si, že když budou schopni zopakovat tento výkon v dalších dvou zápasech, tak že mají velkou šanci postoupit," dodal.

reklama