Hoffenheim s Kadeřábkem udržel hvězdy z Bayernu na uzdě a získal na jeho hřišti bod

5. 11. 2016 17:34
Fotbalový Hoffenheim potvrzuje,že letos prožívá zatím vydařenou sezonu. Na hřišti Bayernu Mnichov remizoval 1:1 a stejně jako bavorský velkoklub zůstává v bundeslize neporažen. Dortmund zase zvítězil v Hamburku vysoko 5:2. Darmstadt zůstal jediným bundesligovým klubem bez bodu z venkovních utkání. V Leverkusenu podlehl 2:3.
Mats Hummels
Mats Hummels | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem na postu pravého záložníka remizovali v 10. kole německé ligy na hřišti Bayernu Mnichov 1:1 a oba týmy tak zůstávají v této sezoně neporažené. V 16. minutě poslal hosty do vedení Kerem Demirbay, vlastním gólem o něj ale Hoffenheim připravil Steven Zuber. Dortmund zvítězil v Hamburku vysoko 5:2 a zásadní měrou se na tom podílel Pierre-Emerick Aubameyang, jenž čtyři góly dal a na jeden přihrál.

V 16. minutě duelu mezi vedoucím Bayernem a třetím Hoffenheimem předložil Amiri míč na hranici pokutového území Demirbayovi a ten střelou do šibenice otevřel skóre. Třiadvacetiletý záložník, který do Hoffenheimu přestoupil v létě z Hamburku, se v posledních šesti zápasech přímo podílel na pěti gólech: tři dal a na dva přihrál.

Ještě do poločasu ale hosté o vedení přišli, když si po Costově přízemním centru srazil míč do vlastní brány Zuber. V závěru mohli dokonat obrat Hummels či Thomas Müller, oba však trefili pouze tyč.

"Na konci jsme měli smůlu. V prvních minutách jsme měli problém dostat se do hry. Až po 30 minutách jsme začali zápas kontrolovat, hráli jsme s větší intenzitou a vytvořili si mnoho šancí. Ale takový je občas fotbal. Celkově to bylo dobré, hráli jsme proti velmi dobrému soupeři," uvedl smířlivě trenér Bayernu Carlo Ancelotti.

Středeční zápas Ligy mistrů proti Sportingu Lisabon (1:0) nuceně vynechal dortmundský kanonýr Aubameyang kvůli pozdnímu příchodu na úterní trénink. Pro ligový zápas v Hamburku už se ale do sestavy Borussie vrátil a důvěru trenéra Thomase Tuchela splatil na jedničku.

Po 27 minutách vedl Dortmund už 3:0 poté, co gabonský útočník vstřelil svůj první hattrick od října 2015. V této bundesligové sezoně tři góly v zápase dali vedle Aubameyanga také Pohjanpalo z Leverkusenu a kolínský Modeste a pokaždé to bylo do sítě Hamburku.

Aubameyangovi navíc tři branky nestačily a krátce po přestávce přidal čtvrtou trefu, což se mu povedlo poprvé v profesionální kariéře. Hráči Dortmundu se stejný počin povedl naposledy v květnu 1988, kdy čtyři zásahy zaznamenal Michael Zorc. Radost tak mohla domácím udělat pouze vstřelená branka Nicolaie Müllera, kterou ukončil 716 minut trvající gólový půst přístavního celku.

Čtvrt hodiny před koncem si Aubameyang vyzkoušel i pozici asistenta, přihrál na gól střídajícímu Dembélému a Hamburk nezachránila ani druhá Müllerova trefa v utkání. Svěřenci Markuse Gisdola na chvostu tabulky stále čekají na první vítězství v sezoně, zatímco Borussia ukončila čtyřzápasovou sérii bez tříbodového zisku.

Darmstadt zůstal jediným bundesligovým klubem bez bodu z venkovních utkání. V Leverkusenu podlehl 2:3. Wolfsburg po třech porážkách slavil vítězství, na hřišti Freiburgu uspěl jednoznačně 3:0, na čemž se dvěma góly podílel Gómez.

Frankfurt rozhodl o výhře nad Kolínem nad Rýnem už v páté minutě, když Gačinovič vstřelil nejrychlejší bundesligový gól Eintrachtu od loňského září. Tehdy Frankfurt vedl od čtvrté minuty nad stejným soupeřem. Domácí z posledních čtyř zápasů získali osm bodů a už třikrát za sebou neinkasovali.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 1:1 (34. vlastní Zuber - 16. Demirbay), Freiburg - Wolfsburg 0:3 (41. a 53. Gómez, 85. Rodríguez z pen.), Hamburk - Dortmund 2:5 (55. a 82. Müller - 4., 23., 27. a 48. Aubameyang, 76. Dembélé), Ingolstadt - Augsburg 0:2 (86. Bobadilla, 90. Altintop), Leverkusen - Darmstadt 3:2 (32. Calhanoglu, 56. Brandt, 69. Aránguiz - 47. Colak, 85. Vrančič), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:0 (5. Gačinovič).