Hoffenheim vládne Německu, Rajnoch byl u porážky

1. 2. 2009 18:55
Hoffenheim - Chotěbuz 2:0, Dortmund - Leverkusen 1:1
Hráči Hoffenheimu jsou opět vedoucím celkem Bundesligy
Hráči Hoffenheimu jsou opět vedoucím celkem Bundesligy | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté Hoffenheimu se vrátili do čela Bundesligy, když v sobotním utkání osmnáctého kola nejvyšší soutěže zdolali na svém hřišti Energii Chotěbuz 2:0 a na svém kontě mají již osmatřicet bodů.

Ambiciózní nováček, který se musí po celou jarní část obejít bez zraněného kanonýra Vedada Ibiševiče, šel do vedení už v prvním poločase, kdy se prosadil Demba Ba.

Po změně stran pak pojistila tři body pro Hoffenheim nová akvizice Boubacar Sanogo.

Neúspěšný debut v nejvyšší německé lize zažil záložník hostujícího celku Jan Rajnoch, jenž odehrál celý zápas.

Už na druhé místo se před Hamburk nebo Bayern vyšvihla Hertha Berlín. Ta díky spolehlivému výkonu brankáře Jaroslava Drobného porazila v domácím prostředí Eintracht Frankfurt 2:1.

V barvách soupeře nastoupil i reprezentační útočník Martin Fenin, ovšem v samotném utkání se gólově neprosadil.

Další český souboj mohli diváci vidět ve Stuttgartu, kam pro změnu zavítala Borussia Mönchengladbach. A více důvodů k radosti mohl po závěrečném hvizdu mít domácí záložník Jan Šimák, neboť jeho tým zvítězil 2:0.

Tomáš Galásek pak na straně poraženého celku odehrál čtyřiasedmdesát minut.

Bod za remízu 1:1 si z Dortmundu odváží Michal Kadlec a jeho Bayer Leverkusen. Ex-sparťanský levý obránce tak dobrým výkonem potvrdil, že by mohl i nadále patřit ke stabilním členům základní sestavy.

Vedení německého celku mu totiž v nejbližších dnech chystá prodloužit smlouvu až do roku 2013.

Stejným výsledek si na závěr vybojoval v Kolíně nad Rýnem také Wolfsburg, za nějž se odehrál celých devadesát minut i Jan Šimůnek.

V nedělních dvou zápasech se z českých fotbalistů v Bundeslize představil jen Radim Kučera, ale měl o to větší důvod k radosti. Jeho Arminia Bielefeld totiž překvapivě vyhrála na půdě Werderu Brémy 2:1.

Hosty poslal v polovině prvního dějství do vedení Marx, před přestávkou sice vyrovnal z přímého kopu Hugo Almeida, jenže krátce po pauze vrátil vedení zachraňující se Arminii polský reprezentant Wichniarek.

V souběžně hraném duelu mezi Bochumí a Karlsruhe uspěli domácí, kteří se díky tomu posunuli mimo sestupové vody.

Hannover - Schalke 1:0 (1:0)