reklama

Holandsko potrápit a postoupit. To je vize kouče Weisse

Vladimír Weiss Vladimír Weiss autor: Reuters
Kucka nebo Kopůnek. Weiss neví, koho nasadí

Pretorie - S novináři už se zase baví a sní i o vyřazení druhého věhlasného celku. Kouč slovenského národního celku Vladimír Weiss odpočítává poslední desítky hodin před osmifinálovým zápasem s Nizozemskem.

Jeho tým si vydobyl postup po čtvrteční senzační výhře 3:2 nad úřadujícími mistry světa z Itálie. A vrátilo se mu i sebevědomí, které tolik utrpělo po nepřesvědčivém vstupu do turnaje (remíza s Novým Zélandem, prohra s Paraguají)

Čtěte také: Sebevědomí nechybí. Stoch: Nizozemce můžeme potrápit

"Na zápas se těšíme. Nizozemci jsou favorité, ale myslím, že i my můžeme zopakovat výkon proti Itálii. Čeká nás ale typologicky jiný soupeř. Holanďané drží často míč na kopačkách, uspí vás a potom udeří," je si na stránkách deníku Sme.sk vědom kouč Weiss.

"V předešlých třech zápasech využívali prakticky každou šanci. Skupinou prošli bez velkého boje, naopak nás ty tři zápasy stály dost sil," tvrdí slovenský lodivod. 

Foto: Závěrečné zápasy skupiny, v níž hrálo Slovensko Foto: Závěrečné zápasy skupiny, v níž hrálo Slovensko Prohlédněte zde

Bývalý fotbalový reprezentant pak řeší i nečekané dilema. A sice zda nasadit od začátku sparťanského záložníka Juraje Kucku, nebo Kamila Kopůnka. Oba se prezentovali proti Italům výborným výkonem, Kopůnek navíc dal i třetí gól.

"Uvidím, mám dvě varianty. Buď začneme s jedním nebo s druhým. Chlapci si nicméně dva dny odpočinuli a pak jsme měli lehký trénink. Cvičili jsme i penalty," informoval Weiss.

izozemci na turnaji ještě nepoznali hořkost porážky. Utkání začíná v pondělí od 16.00 a slovenský trenér doufá, že si ho fanoušci užijí.

"Uvidíme, co je v našich silách. V každém případě ale chceme soupeře potrápit, prezentovat se dobrou hrou a postoupit. Sebevědomí se nám zvedlo, nálada v týmu je dobrá. Víme, že se lidé na Slovensku těší a to je dobře. Ať nám stále drží palce," vzkázal na závěr Weiss.

reklama