reklama

Holek: Lafatovo zranění je bolestivé, ale umí se kousnout

Nastoupí David Lafata v Bernu? Nastoupí David Lafata v Bernu? autor: Milan Kammermayer
Mario Holek věří, že v Bernu Sparta nastoupí s Davidem Lafatou na hrotu.

Bern - V poháru proti Příbrami nastoupil místo zraněného Davida Lafaty jako kapitán, před čtvrtečním zápasem fotbalistů Sparty o postup do play off Evropské ligy v Bernu je však Mario Holek přesvědčený, že další záskok nebude potřeba.

"Bude samozřejmě záležet na něm, ale jak znám Davida, tak bych neházel flintu do žita," řekl Holek na dnešní tiskové konferenci na Stade de Suisse. "Jeho zranění je dost bolestivé, na tréninku to zkusí a uvidíme. Ale neutíká z boje, umí se kousnout," dodal osmadvacetiletý stoper.

Sparta bez nejlepšího střelce Lafaty, který má od posledního ligového kola problémy se zády, generálku s Příbramí zvládla a Holek věří, že postupový výsledek uhraje i ve Švýcarsku, kde jí stačí i remíza. "Někde v hlavě to máme a hraje nám to do karet, protože Bern to bude muset trochu víc otevřít," uvedl.

"Ale na remízu hrát neumíme a ani nechceme, takže na to nebudeme spoléhat. Hraje se o hodně a jsme si toho plně vědomi," řekl Holek, podle kterého Spartu čeká jiný Bern, než jaký porazila v prvním utkání na Letné 3:1. "Mají za sebou vítěznou sérii (6 domácích výher v EL, 5 vítězství v řadě ve švýcarské lize), herně se jim daří, takže budou silnější než u nás. Jsou nebezpeční hlavně v přechodové fázi, kde jsou velmi rychlí. Musíme hrát důsledně dozadu."

Umělého povrchu na stadionu Young Boys se nebojí. "Už týden na umělce trénujeme a hráli jsme na ní i pohár s Příbramí, takže myslím, že na odskok míče a další věci jsme si zvykli," prohlásil Holek. "Když budeme hrát jako v posledních zápasech, tak se nemáme čeho bát," uzavřel.

reklama