reklama

Holek zvažuje operaci třísel. A Sivok se asi přeci jen dohodne s izraelským klubem, prozradil Müller

Mario Holek odehrál jarní část sezony s bolavými třísly, budou patrně vyžadovat operační zákrok Mario Holek odehrál jarní část sezony s bolavými třísly, budou patrně vyžadovat operační zákrok autor: Milan Kammermayer
Další z klientů agenta Jiřího Müllera, tedy Tomáš Necid, se vrací do Bursasporu, kde ho povede nový kouč Paul Le Guen.

Praha - Třicetiletý stoper Mario Holek patří mezi hráče, kterým Sparta sdělila, že už s jeho službami nadále nepočítá.

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde

Začalo se proto spekulovat, zda bývalý reprezentant neposílí Zlín, mezitím však vysvitla další skutečnost. A sice, že jarní část ligy absolvoval Holek se sebezapřením, s bolavými třísly. A jeho potíže přetrvávají.

"Stoprocentní to rozhodnutí ještě není, ale vypadá to, že Mario patrně v nejbližších dnech podstoupí operaci," prozradil hráčův agent Jiří Müller. Počítá se s tím, že by se na Holkovy tříselné kanálky měla osobně podívat Ulrike Muschawecková, specialistka z Mnichova.

Navzdory tomu, že byl vyřazen z A-týmu Sparty, zůstává Holek nadále smluvním hráčem letenského klubu. Potíže s třísly by ho neměly zabrzdit na víc než několik týdnů, další angažmá pro něj se hledá v rámci regionu střední Evropy.

Sivok přeci jen do Petah Tikva

Na poněkud exotičtější Blízký východ nakonec asi přeci jen zamíří jiný Müllerův klient, reprezentační kapitán Tomáš Sivok.

Česká fotbalová reprezentace - Euro 2016 Tomáš Sivok Foto: ČTK

Ačkoli už to vypadalo, že jeho námluvy s klubem Maccabi Petah Tikva skončí neúspěchem, Izraelci se přes víkend ozvali s novou, vylepšenou nabídkou. "A jednání se posunula natolik, že to nyní vypadá, že se nejspíš dohodneme," zmiňuje Müller.

Sivokovi skončila smlouva v tureckém Bursasporu, Sparta se mu s nabídkou neozvala a hráč chtěl ještě zůstat v zahraničí. V Izraeli se mu líbí možnost umístit děti do mezinárodní školy s výukou v angličtině.

Mistra Polska povede bývalý kouč Kamerunu

Do Bursasporu se naopak vrací Tomáš Necid, který si od hostování v Legii Varšava sliboval nejspíš trochu víc. Sice si do vizitky může psát, že je mistrem polské ligy, ale přispěl k tomu jedinou brankou.

"Teď se Tomáš vrací do Bursasporu, je na něm, jestli góly zase dávat začne. Do klubu přišel nový francouzský trenér, věřme, že od něj Tomáš prostor dostane," podotýká Müller.

Tím novým trenérem je Paul Le Guen, který třikrát vyhrál francouzskou ligu na lavičce Lyonu, načež ho angažovali i Glasgow Rangers či Paris SG. V posledních letech pak Le Guen působil na střídačkách reprezentačních týmů Kamerunu a Ománu.

Zkouška dresu i první rozhovory. Necid už se zabydluje v Legii Zkouška dresu i první rozhovory. Necid už se zabydluje v Legii Prohlédněte zde
reklama