Hora štěstí a Vrbovi žolíci. Tak Češi dokráčeli na ME

Góly v posledních minutách, mizerné začátky i minely v obraně. Připomeňte si cestu českého týmu za postupem na fotbalové ME.
Před rokem česká reprezentace začínala těžkou kvalifikaci fotbalového Eura. Dvanáct měsíců uplynulo a Češi si s předstihem jako první ze skupiny A zajistili postup na šampionát. Pojďte si připomenout jízdu, do které se zapojilo 27 svěřenců Pavla Vrby.
Češi začali hned tou nejtěžší zkouškou. Zápasem s bronzovými fotbalisty mistrovství světa. A nevedli si špatně. Už ve 22. minutě poslal tým do vedení Dočkal. Po přestávce mělo Nizozemsko převahu a zaslouženě vyrovnalo na 1:1.
Na výjezdu v Turecku měli Češi také víc štěstí než rozumu. Domácí šli do vedení už v 8. minutě díky trefě Buluta. Turci drželi míč a soupeře jasně přehrávali.
Jenže brzy bylo vyrovnáno, když se trefil Sivok po rohovém kopu. V 58. minutě našel Kadeřábek volného Dočkala a Češi dokonali obrat. Díky skvělým zákrokům Čecha dokázali hosté z minima vytěžit maximum a získat další tři body.
7. 9. 2015 6:17
Připomeňte si cestu českého týmu za postupem na fotbalové ME.