Hořká chuť 100. gólu. Hráli jsme hrozně, zlobil se Štajner

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 3. 2013 7:00
Jiří Štajner vstřelil proti Slavii svůj stý ligový gól, jeho Liberec však prohrál 1:3.
Jiří Štajner se dočkal. V zápase proti Slavii přidal svou stou ligovou branku
Jiří Štajner se dočkal. V zápase proti Slavii přidal svou stou ligovou branku | Foto: CPA

Praha - Jako v pořadí 62. položka přibylo na listinu Klubu ligových kanonýrů, kam patří hráči se sto a více góly v nejvyšších soutěžích, jméno Jiřího Štajnera.

Liberecký hračička dosáhl jubilejní trefy v sobotu proti Slavii, když ve 49. minutě využil nápadité přihrávky Jiřího Fleišmana před malé vápno.

"Jsem rád hlavně za novináře, že se mě už nemusejí ptát, kdy ho dám," řekl po zápase s nadsázkou Štajner. "Jsou tam dobří hráči, jsem rád, že tam patřím," dodal seriózněji.

Liberecký výkon se mu nelíbil

Přestože jeho branka zkraje druhého poločasu srovnala stav utkání na 1:1, nakonec si Severočeši z Prahy odvezli porážku 1:3.

Stá trefa tak má pro šestatřicetiletého útočníka docela hořkou příchuť. "Aspoň jsem ho dal na Slavii, kde jsem začínal. Proto si ho budu pamatovat," prohlásil.

Štajner se při hodnocení duelu pustil do velké kritiky hry Slovanu.

"Po vlastních chybách jsme si to utkání prohráli sami, takže ani není co slavit. Sice jsme nastřelili tyč a břevno, ale určitě jsme nebyli lepší. Hráli jsme hrozně," mrzelo Štajnera.

Oslava bude po vítězství

Liberečtí po porážce na Slavii nemají na oslavy příliš náladu, ale úplně bez odezvy Štajnerův zápis do historie nezůstane. "Určitě kluky někam pozvu. Ale teď ne, spíš až zase vyhrajeme," plánuje příjemnější oslavu.

Jiří Štajner svou bilanci sestavil z 58 gólů v české lize, na které potřeboval 153 zápasů, a dalších 42 přesných tref v dresu německého Hannoveru.