reklama

Horník už negativní reakce na příchod do Jablonce ani nevnímá

Ivan Horník. Ivan Horník. autor: ČTK
Funkcionář Ivan Horník se po jedenácti letech vrátil do prvoligového klubu. Jako sportovní ředitel Jablonce dnes zahájil zimní přípravu severočeského klubu.

Jablonec nad Nisou - Po více než jedenácti letech od korupční aféry se funkcionář Ivan Horník vrátil do prvoligové kabiny, jako nový sportovní ředitel dnes totiž s Jabloncem zahájil zimní přípravu. Po necelém měsíci od jmenování do funkce se už naučil skoro nevnímat negativní reakce veřejnosti a věří, že nezklame důvěru šéfa klubu a předsedy asociace Miroslava Pelty.

Důležité jsou pro mě reakce blízkých

"Reakce od lidí, které znám, jsou pozitivní, a od lidí, které neznám, jsou negativní. Mě zajímají ty lidi z mého blízkého okolí, to je pro mě směrodatné," řekl na startu přípravy novinářům Horník. "Kdybyste se mě nezeptali, tak už to (ty negativní) ani nějak neregistruji," doplnil čtyřiašedesátiletý funkcionář.

Horník dostal za ovlivňování rozhodčích a delegátů v roce 2004 desetiletý zákaz působení ve fotbale a vysokou pokutu. V roce 2012 mu soud prominul zbytek trestu, poté krátce působil jako sportovní ředitel v třetiligovém Chomutově a druholigových střížkovských Bohemians Praha a v minulé sezoně jako generální manažer v druholigové Viktorii Žižkov.

Dostal jsem druhou šanci nechci zklamat

Nyní se po více než jedenácti letech vrátil do první ligy, a proto byl na start přípravy s Jabloncem a kontakt s hráči v kabině hodně natěšený. "Řekl bych, že pro mě je to zase jako novum. Je to nejvyšší soutěž, Jablonec patří k pěti nejlépe zabezpečeným klubům v lize. Je tu krásný stadion, jsou tu dobrý lidi, těším se na to," uvedl Horník.

"Myslím, že každý má dostat druhou šanci. Věřím, že nezklamu. Udělám vše pro to, aby ta práce, která se ode mě čeká - doplnění mužstva a práce s mužstvem - měla svou kvalitu. Věřím, že panu Peltovi nahradím nějaké problémy, které s tím rozhodnutím měl," doplnil Horník.

Během zimní pauzy nezahálel a s novými jabloneckými trenéry v čele se Zdenkem Frťalou se snažili přijít na to, proč ambiciózní klub skončil na podzim až na osmém místě tabulky se ztrátou devíti bodů na čtvrtou příčku.

"Seděli jsme samozřejmě s trenéry a prováděli soukromou analýzu. Ale nechceme se k tomu vyjadřovat, protože je to minulost. Dneska je rok 2016 a koukáme dopředu. Co bylo špatné, chceme zlepšit, co bylo dobré, chceme zachovat," uvedl Horník.

"Měli jsme s hráči seznamovací pětiminutovku v kabině a věřím, že to cítí stejně jako my, že tady něco nebylo dobře, že majitel klubu investoval nemalé prostředky a vlastně z toho neměl žádnou radost. Tohle je třeba změnit. Nebudeme si dávat žádné velké cíle, jde nám o to, aby se zlepšil náš projev, aby nás to všechny bavilo. Fotbal je i o pocitech. Tohle mužstvo má potenciál, aby ještě něco dokázalo," dodal.

reklama