reklama

Horník: Žižkov a dlužné peníze? To se musíte ptát majitele

Ivan Horník dal na sliby maijtele klubu Luďka Vinše a vrátil se. Jenže peníze v klubu pořád nejsou Ivan Horník dal na sliby maijtele klubu Luďka Vinše a vrátil se. Jenže peníze v klubu pořád nejsou autor: CPA Eduard Erben
Viktoria Žižkov k zápasu s Mostem patrně nastoupí, problémy s dluhy vůči hráčům ale vyřešeny nejsou

Praha - Viktoria Žižkov = dlouhodobě nesplácené dliuhy vůči hráčům. Tahle rovnice už platí nějaký čas a dokonce i Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, teď tlačí na to, aby konečně našla nějaké smysluplné řešení.

Kvůli nespláceným dluhům dokonce hráči zvažovali i stávku a bojkot nedělního utkání druhé ligy s Mostem. Podle všeho od níj nakonec ustoupili, ale celková situace samozřejmě stále vyřešená není.

"Od klubu jsme žádnou informaci o tom, že by utkání mělo být ohroženo, nedostali. Počítáme s tím, že se v neděli normálně uskuteční," říká Tomáš Bárta, šéf oddělení Top soutěží na fotbalové asociaci.

Podle posledních zpráv učinili hráči s majitelem klubu Luďkem Vinšem nějaké provizorní dohody, nicméně lepením záplat už se situace "řešila" několikrát a problém pochopitelně nezmizel.

Horník: Je to pořád dokola, bohužel

Ivan Horník měl o svém návratu do klubu zjevně trochu jiné představy, v tónu hlasu neskrývá rozladěnost nad složitou situací uvnitř klubu. "Zápas se asi odehraje. A co se týče těch dlužných peněz, na to se prosím neptejte mě, ale majitele klubu. Já tady mám svoji roli sportovního ředitele, nejsem člen představenstva, tohle musí řešit někdo jiný. Bohužel ty věci se opakují pořád kolem dokola."

Kontaktovat Luďka Vinše, majitele klubu, se bohužel nepodařilo.

Ostré vzkazy už mu ale vysílá i Miroslav Pelta, předseda fotbalové asociace: "Finanční situace Viktorie Žižkov je neuspokojivá dlouhodobě. Na svazu už se začalo projednávat i odebrání licence, její podmínky ale nakonec splnili. Nicméně.. Viktoria Žižkov patří mezi kluby, které mají své pevné místo na české fotbalové mapě. Vlastník klubu by se měl zamyslet, zda by nestálo za to řešit situaci klubu změnou jeho vlastnické struktury."

Před časem jednal Vinš s údajnými italskými investory, kteří už dokonce poslali do klubu skupinu svých trenérů. Ta spolupráce skončila blamáží na všech frontách.

Pokud by dluhy přivedly Viktorii Žižkov až do insolvenčního řízení, nemohla by pak hrát profesionální soutěže, ale vznikla by tak šance oddlužit slavnou značku a umožnit jí tak časem zase opětovnou cestu na vrchol. Ale to už bez Luďka Vinše.

reklama