Horváth: Hráči CSKA se neumí chovat. Výhra je zadostiučinění

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 12. 2013 10:00
Pro kapitána Plzně byla výhra o to sladší, protože se hráči CSKA jak v úvodním domácím duelu, tak v úterní odvetě chovali k viktoriánům s despektem.
Pavel Horváth měl z postupu do play off Evropské ligy na úkor CSKA Moskva o to větší radost, protože se jeho hráči chovali k viktoriánům s velkým despektem. | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Když plzeňští fotbalisté v 90. minutě úterního zápasu Ligy mistrů s CSKA Moskva dokonali triumfální obrat a díky výhře 2:1 si zajistili postup na úkor svého soupeře do play off Evropské ligy, jeden z hráčů Viktorie cítil dvojnásobnou radost.

Pavel Horváth sice připravil parádním centrem vyrovnávací gól pro Daniel Koláře, těsně před rozhodujícím gólem Tomáše Wágnera však udělal při rozehrávce hrubku, útok dvou hráčů na jednoho však parádním obranným zákrokem zastavil David Limberský.

Pro kapitána Plzně byla navíc výhra o to sladší, protože se hráči CSKA jak v úvodním domácím duelu, tak v úterní odvetě chovali k viktoriánům s velkým despektem.

"Každým okamžikem nám dávali najevo, že do Ligy mistrů nepatříme. Jsem proto hrozně rád, že jsme je porazili. Nelíbilo se mi, jak se chovali už v prvním zápase v Rusku, kdy vyhráli, ale přesto nám ani nepodali ruku," stěžoval si osmatřicetiletý záložník po zápase.

Pavle, berete tuto výhru jako velké zadostiučinění?

Tak určitě (smích)... Bylo na nich evidentně vidět, jak si myslí, že do této soutěže nepatříme. To nás motivovalo. Klobouk dolů před hráči Bayernu a Manchesteru City, protože tak, jak se chovali, to se s hráči CSKA nedá moc srovnat. Jednak jsou výš fotbalově, ale i v chování a respektu k soupeři.

Výhru navíc umocňuje, že jste obrat dokončili v 90. minutě a CSKA už moc šancí na odpověď nezbylo...

Určitě je hezčí vyhrát takhle, pak je radost větší. Na druhou stranu mám ale raději, když se vede o tři góly a můžeme si v klidu vzadu nahrávat.

Vy sám jste měl šanci skórovat, Vaše sražená střela však skončila těsně vedle branky. Nemrzí Vás, že jste nepřekonal Ryana Giggse a nestal se nejstarším střelcem Ligy mistrů v historii?

To je nejdřív až příští příští rok, co? (smích). No, nechám si to projít hlavou a uvidíme.

Co se stalo v závěrečných minutách zápasu, kdy byl vyloučen záložník soupeře Pontus Wernbloom a vy jste ležel na zemi?

On mi podrazil nohy. Odstrkoval jsem hráče ve zdi, aby brankář Kozáčik viděl. On upadl, a jak se zvedal, tak mě nakopl.

Po celý zápas jste často diskutoval se slovinským rozhodčím Damirem Skominou. Co se Vám nelíbilo?

Nejdřív jsem mu říkal, jestli si ze mě nedělá srandu. Podruhé jsem mu říkal, že už jsem starej, že umírám a že potřebuju pomoc. No a potřetí už to písknul správně, tak jsem mu sdělil, že takhle je to ono, že právě tohle potřebuju.