reklama

Horváth, Messi? Kdeže. Nova hledá borce z pralesní ligy

Kdo se postaví na filmovém hřišti proti tomuto slávou ověnčenému mužstvu? Kdo se postaví na filmovém hřišti proti tomuto slávou ověnčenému mužstvu? autor: TV Nova
Hledá se kolektivní hrdina pro nový film Okresní přebor

Praha - Potácet se celý život někde na chvostu fotbalové třetí třídy, a přece kopat do ´mičudy´ před očima milionů dváků.
Taková šance na nesmrtelnost se vynořila před borci ze samého suterénu české kopané.

Po diváckém úspěchu seriálu ´Okresní přebor´, uvedeného loni na TV Nova, totiž vzniká celovečerní film ´Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka´.

A tvůrci snímku vybírají soupeře pro svého kolektivního hrdinu, mužstvo TJ Slavoj Houslice.

Aktuálně.cz to zjistilo od několika zdrojů z TV Nova.

Čtěte také:

První díl seriálu ´Okresní přebor´ vidělo v září 2010 na TV Nova víc než jeden a půl milionu lidí. Houslický trenér Jirka Luňák a špílmachr Jarda Kužel se zařadili mezi největší pojmy v historii české televizní zábavy.

Kdo vyhraje ´mač´ s Houslicemi, na toho se nezapomene

Film, za nímž stojí společnost MediaPro Pictures a TV Nova, by se mohl stát kasovním trhákem. A šťastlivci z takřka bezvýznamného venkovského oddílu by v tuzemském fotbalovém hnutí neupadli nikdy v zapomnění.

Snímek scénáristů Jana Prušinovského a Petra Kolečka se rodí přibližně od poloviny léta a Houslice se postaví proti zatím neznámému družstvu na konci října.

Přivítají ho na svém obvyklém hřišti v Lochovicích na Berounsku.

"Zápas je pro film hodně důležitý a ve scénáři dostal hodně prostoru," řekl Aktuálně.cz zdroj z Novy.

A kdo vlastně na TJ Slavoj Houslice vyrukuje? 

Bude to mužstvo, jemuž dají fanoušci nejvíce hlasů na facebooku. Už se na něm objevil seznam všech fotbalových družstev z okresních soutěží v celé republice.

 

Kolektivní filmová hvězda musí být z ´okresního dvorečku´

Na adrese apps.facebook.com/kopemezafotbal  připisují fanoušci hlasy svým favoritům. Soutěž končí 16. září a hlavní podmínka pro účast v zní: mužstva musí hrát jenom okresní přebor a nižší soutěže, tedy třetí nebo čtvrtou třídu.

Ve středu v 18:39 vedlo mužstvo SK Viktorie Ledvice B  s 381 hlasy Sokolem Mladeč  s 376 hlasy a SK Telč s 310 hlasy.

Film  ´Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka´ zachycuje éru houslického Slavoje před tragickou smrtí jeho předsedy.  Hnátka ztvární režisér a občasný herec Miroslav Krobot.

O Hnátkovi se v seriálu ´Okresní přebor´ jen hovořilo. Okolo popela z těla zesnulé legendy se ovšem točil první díl seriálu. Hnátek si přál, aby ho rozprášili po hřišti.

Okresní přebor Ondřej Vetchý jako houslický trenér Jirka Luňák Foto: TV Nova

"Ve filmu se diváci potkají se všemi oblíbenými seriálovými postavami, ztělesňovanými Jaroslavou Pokornou, Luďkem Sobotou, Ondřejem Vetchým, Davidem Novotným nebo Pavlem Kikinčukem," prozradil zdroj z Novy.

Podle něj se film v kinech objeví v příštím roce.

Houslice hraje i opravdové zápasy. Dobročinné

Houslice ovšem neúčinkovaly a neúčinkují pouze na seriálovém a filmovém hřišti. Na jaře a v létě absolvovaly šest opravdových zápasů.

Šlo o benefice, a jejich výtěžek putoval na dobročinné účely. Peníze většinou získala žákovská družstva z vesnic a městeček, kde Vetchý, Novotný a spol vyběhli na trávník.

"V Nedachlebicích ve Zlínském kraji přilákaly Houslice rekordních 3500 diváků,"  řekl spolupracovník seriálového týmu Ondřej Zíma.  "Jednou kluci hráli proti ženskému družstvu, v dalších případech s mužstvy z okresních soutěží nebo se starými gardami."

Okresní přebor Luděk Sobota si v seriálu zahrál Hnátkova nástupce ve funkci houslického předsedy Foto: TV Nova

Slavoj na roztrhání

Zájem o start Houslic převyšoval jejich časové možnosti a na všechny uchazeče o utkání se seriálovými hvězdami se nedostalo.  Uspěly hlavně kluby, které letos slaví kulaté výročí založení.

Na hřišti jsou převážně fotbalisté ze seriálových Houslic. Výjimkou je Leoš Noha. Fotbal umí, i když ho v seriálu skoro nehrál. Vystupoval v něm jako veterinář Adolf Větvička, zdravotník mužstva, a ukázal se pouze v jednom utkání.

Nastoupil v hluboké personální krizi mužstva, zaviněné špatnou GPS navigací. Protivníky na jejich domácím hřišti ´masil´ a díky němu Houslice zvítězily, ačkoliv nehrály v jedenácti. 

reklama