reklama

Horváth: Poháry si už nezahraju, ale není to konec fotbalu

Pavel Horváth po zápase přiznal, že doufá, že si nějaké radosti užije na závěr kariéry aspoň v lize. Pavel Horváth po zápase přiznal, že doufá, že si nějaké radosti užije na závěr kariéry aspoň v lize. autor: CPA Eduard Erben
Zřejmě poslední zápas Pavla Horvátha v evropských pohárech nedopadl pro 39letého kapitána Viktorie Plzeň vůbec dobře. Viktoriáni prohráli v odvetě 3. předkola Evropské ligy s Ploještí 1:4.

Plzeň - Zřejmě poslední zápas Pavla Horvátha v evropských pohárech nedopadl pro 39letého kapitána Viktorie Plzeň vůbec dobře. Viktoriáni prohráli v odvetě 3. předkola Evropské ligy na svém hřišti s Petrolulem Ploješť 1:4 a s evropskými poháry se loučí.

Záložník Plzně přičítá vysokou prohru velké produktivitě hráčů rumunského týmu a zároveň obrovským chybám v obranné hře svého týmu.

"Takový je fotbal, jsme venku. Rozhodla produktivita, soupeř nám ukázal, jak se proměňují šance. My jsme měli stejný počet šancí jako oni, ale oni dali všechno, do čeho kopli," litoval Horváth po zápase.

"Dostáváme moc gólů, zase padli po našich velkých chybách, je to pořád dokola. Měli jsme soupeře, který pro nás sice nebyl jednoduchý, ale měli jsme na to přes něj přejít, což nám bohužel nevyšlo," doplnil.

"Doufám, že si ještě radost užiju"

Horváth však z nezdaru ve svém posledním zápase v evropských pohárech tragédii nedělá. "Určitě s fotbalem nekončím, takovej je fotbal, že někdy musíte prohrát. Doufám, že si ještě nějakou radost ve fotbale užiju," věří plzeňský kapitán.

Také reprezentační obránce David Limberský přiznal, že ho dění na hřišti hodně zaskočilo. "Především je to obrovské zklamání. Připomnělo mi to zápas doma s Olomoucí, kdy Sigma vystřelila čtyřikrát na bránu a dala čtyři góly. Dneska nás potkalo to samé," uvedl Limberský.

"Prvních patnáct minut nebylo špatných, hráli jsme nátlakově. Pak přišla standardka z prostředka hřiště a oni dali gól, což je naše obrovská chyba. Tím určili ráz utkání," pokračoval třicetiletý bek.

"No a pak se Mutu trefil z dálky a to už bylo hrozně těžké, museli jsme dát tři góly. Oni vyčkávali, hráli na brejky, dopředu totiž mají výborné hráče. Pak už to bylo těžké a frustrující, po čtvrté střele na bránu jsme dostali na 1:4. Kvůli divákům jsme hráli až dokonce, ale věděli jsme, že šance je minimální," dodal Limberský.

Limberský: Snad to za nás vezme Sparta

Uvědomuje si, že pro Plzeň teď bude velká novinka, že po čtyřech letech nebude hrát v evropských pohárech až do zimy. 

"Samozřejmě jsem zklamaný jako všichni v kabině. Je to obrovská rána, po třech letech nebudeme hrát poháry. Ta sezona je taková smutná. Zvykli jsme si na to, že poháry hrajeme. Teď budeme víc trénovat než hrát, což je pro nás pro všechny škoda," smutnil Limberský.

"Bohužel si za to můžeme sami individuálními chybami. Trenér vůbec nezvolil špatnou taktiku, ba naopak dobrou. Když ale děláme školácké chyby, jsme za to potrestaní. Rumuni mají velmi kvalitní tým, sebemenší chybu využijí. Vina je stoprocentně na hráčích, určitě ne na trenérovi," vyjádřil podporu Dušanu Uhrinovi.

"My jsme do koeficientu tři roky pravidelně přispívali největší porcí bodů. Doufejme, že to za nás vezme poslední zástupce v pohárech Sparta a že ty body udělá. Ať je to, jak je, v pohárech bychom měli všichni táhnout za jeden provaz. Když to letos nepotáhneme my, tak doufejme, že se tam probojuje Sparta a že nadělá nějaké body," dodal Limberský.

reklama