reklama

Horváth před Lyonem: Snad už tu Spartu v hlavě nemáme

Pavel Horváth věří, že hráči Viktorie už na výkon z nedělního šlágru na Spartě zapomněli a že v Lyonu budou hrát lepší fotbal. Pavel Horváth věří, že hráči Viktorie už na výkon z nedělního šlágru na Spartě zapomněli a že v Lyonu budou hrát lepší fotbal. autor: Dalibor Sosna
Fotbalisté Plzně berou jako jednu z motivací na čtvrteční duel Evropské ligy s Lyonem také snahu odčinit nevydařený výkon z posledního ligového duelu se Spartou.

Lyon - Fotbalisté Plzně berou jako jednu z motivací na čtvrteční duel Evropské ligy s Lyonem také snahu odčinit nevydařený výkon z posledního ligového duelu se Spartou.

Ví, že v důležitém utkání jara zklamali své fanoušky porážkou 0:1 i výkonem, proto nyní proti Lyonu touží po nápravě.

"Je to pro nás trochu i motivace. Každý zápas chceme hrát dobře, ale teď se nám to bohužel moc nepovedlo, tak snad proti Lyonu zas najedeme na naše dobré výkony," věří Milan Petržela, který kvůli karetnímu trestu o duel se Spartou přišel.

"Vždy je to nepříjemné sledovat zápas jen z tribuny, zvláště když kluci prohrávali. Zda se teď vrátím na hřiště ale ještě nevím, záleží na trenérovi," dodal.

Horváth: Snad předvedeme jiný výkon

Také kapitán Pavel Horváth věří, že proti Lyonu předvede Plzeň jiný výkon než proti Spartě.

"Doufám, že už Spartu v hlavách nemáme. Promluvili jsme si o tom a teď už řešíme jen Lyon. Je to jiná soutěž a věřím, že předvedeme i jiný výkon," řekl Horváth novinářům při odletu z pražského letiště.

Jako pozitivní motivaci bere duel se Spartou také brankář Petr Bolek.

"Z našeho pohledu to byl opravdu špatný zápas. Moc jsme toho neukázali. Možná by nám to ale teď mohlo pomoc, protože se semkneme a budeme se snažit to odčinit," tuší Bolek.

Bolek: Budeme v jejich očích outsider

Na druhou stranu si však hráči Plzně jsou vědomi, že je v Lyonu nečeká snadný úkol, i když česká veřejnost současný Lyon spíše podceňuje, jelikož Olympique už není tým týmem, který před čtyřmi lety hrál semifinále Ligy mistrů.

"Očekává se, že směrem dopředu nebudou tak silní jako Šachtar, ale zdání může klamat. Možná teď není Lyon ta úplná špička jako dřív, ale pořád má velké jméno a je to velkoklub. Sebevědomí jim určitě zůstalo. My budeme v jejich očích outsideři," míní Bolek.

Kvalitou sice prý hráči Lyonu mírně zaostávají za brazilskými míčovými kouzelníky Šachtaru, ovšem podle Petržely budou o to nepříjemnější v soubojích.

"Trenér na ně určitě něco vymyslí"

"Jsou silní na míči. Hrají kombinačně, ale zároveň tam mají i důrazné hráče jako je třeba Gomis. Bude to s nimi v soubojích těžší než se Šachtarem," míní plzeňský záložník.

Hlavní síla Lyonu je po stranách hřiště, kde jejich krajní beci hodně podporují ofenzivu. "Všichni hráči jsou hodně dynamičtí. Beci hrají hodně vysoko a posílají hodně centrů do vápna. Trenér na ně ale určitě něco vymyslí," dodal Petržela.

Brankář Bolek se rovněž obával nepříjemných střel v podání záložníka Clémenta Greniera, ten však kvůli zranění nakonec nenastoupí.

"To je dobře. Jeho střely jsou podle videa nepříjemné. Padá mu to tam i z 30 metrů. Stále tam však mají dost nebezpečných hráčů. Hlavně Lacazette je dost šikovný. Malý útočník, který je schopen celou akci udělat sám," dodal Bolek.

reklama