reklama

Horváth: Rád bych hrál pořád, ale podíval jsem se do občanky

Pavel Horváth. Pavel Horváth. autor: Aktuálně.cz
Kapitán povede Plzeň do boje s estonským Kalju a slibuje, že Viktoria papírového outsidera nepodcení.

Tallinn - Další klíčový zápas, který rozhodne o účasti či neúčasti v základní skupině fotbalové Ligy mistrů, čeká dnes v podvečer fotbalisty Viktorie Plzeň (online reportáž z utkání na hřišti estonského Kalju sledujte na Aktuálně.cz).

Jako kapitán povede Viktoriány do boje opět osmatřicetiletý Pavel Horváth, jehož ani tentokrát neopouští humor, kterým je v českých fotbalových vodách tak proslulý.

"Samozřejmě bych raději hrál všechno, ale už jsem se podíval do občanky," reaguje zkušený záložník na fakt, že ho kouč Pavel Vrba nasazuje do sestavy od první minuty už jen každý druhý zápas. Horváth to chápe.

"Když naberu síly, jsem týmu prospěšnější"

"Už je pro mě těžké hrát každé tři dny devadesát minut. Každá hodina odpočinku už je znát. Určitě je pro mě lepší, že mohu kompletně nabrat síly a být pak týmu prospěšnější," dodává plzeňská ikona.

Jeho alternace s Tomášem Hořavou ale stále vyznívá pro něj. V těch důležitějších zápasech dostává přednost zkušenost a kreativita bývalého středopolaře Sportingu Lisabon, Galatasaraye, Teplic, Sparty či Visselu Kóbe.

Plzeň byla před dvěma roky jako Kalju

Horváth nechce estonského protivníka podceňovat. "Hledíme k tomuto zápasu s velkou pokorou. Fotbal dnes umí hrát každý. My jsme byli v podobné roli před dvěma roky. O to více se teď soustředíme, protože víme, o co hrajeme," podotýká celkem čtyřnásobný mistr ligy.

Domnívá se, že úterní zápas bude opatrnější než první duel se Željezničarem Sarajevo v předchozím kole, který skončil výhrou Viktorie 4:3. Důvodem je i to, že český mistr nesehnal o soupeři tolik informací jako právě o Sarajevu. Bude tedy třeba si protivníka oťukat na hřišti.

Viktoriáni soupeře neznají tak, jak jsou zvyklí

"V tomto prvním zápase se nerozhodne. Očekávám spíše opatrnější hru a nemyslím si, že padne sedm gólů jako v našem prvním utkání se Sarajevem," říká Horváth.

"Soupeře tolik neznáme. Viděli jsme sestřih ze dvou jejich zápasů, což není v takovém rozsahu, jak jsme zvyklí. Proto si budeme muset dát pozor na začátek zápasu, než si soupeře osaháme na hřišti v realitě," dodává.

Chápe, že veřejnost bere Kalju jako velmi dobrý los, sám však podobné soudy nehodlá vynášet, dokud si soupeře nevyzkouší na hřišti. "Podle názvu, který našim fanouškům asi nic neříká, se to může zdát jako ideální soupeř. Ale nemám tolik informací, abych si to dovolil tvrdit. Nejdříve musím soupeře poznat," podotýká plzeňský kapitán.

Kalju nemůže hrát na svém stadionu

Také nechtěl spekulovat o tom, zda pro Plzeň může být výhodou, že Kalju nemůže hrát na svém stadionu a muselo se uchýlit na stadion konkurenční Flory Tallinn.

"Pro nás se tím nic nemění. My ten stadion vidíme prvně tak jako tak a máme jeden trénink, abychom si na něj zvykli. Může být trochu výhoda, že oni tady tolik nehrají, ale určitě už si tu na rozdíl od nás několikrát zahráli, takže zas tak velký význam bych tomu nepřisuzoval," konstatuje Horváth.

reklama