reklama

Horváth: Slzák znám. Kluci si s ním hráli ve škole

Pavel Horváth Pavel Horváth autor: ČTK
Vykládali jsme si nějaké vtipy, aby neopadla nálada

Ostrava - Výhra s příchutí slzného plynu korunovala plzeňské fotbalisty prvoligovými půlmistry. Viktoria na Bazalech zvítězila 2:0 v utkání, které prakticky od prvních minut lemovaly střety ostravských chuligánů s policií mimo stadion.

Hlavní rozhodčí Dušan Možíš musel po čtvrthodině souboj dokonce na dvacet minut přerušit. Sliznice fotbalistů totiž podráždil slzný plyn, který policie za branami stadionu na Bazalech proti ostravským fanouškům použila.

Čtěte také:
Plzeň vyhrála v Ostravě, nezastavil ji ani slzný plyn
Jablonec nadělil Slavii v Edenu tři góly. Jako v květnu
Pekhart: Fanoušky Slavie nechápu. Snad mě teď nezbijí

Podle kouče Pavla Vrby ale hostům nečekaná přestávka přišla vhod. Týmu mohl vytknout taktické chyby.

V šatně jsme si vyprávěli vtipy, aby neopadla dobrá nálada

"Trenér si vzal slovo, měli jsme nějaké problémy s rozestavením. Pak už jsme hráli dobře. Dali jsme hned gól a situace na hřišti se rapidně změnila," řekl plzeňský kapitán Pavel Horváth.

Plzeňští fotbalisté neměli problém v kabině udržet koncentraci. "Vykládali jsme si nějaké vtipy, aby neopadla dobrá nálada," usmíval se Horváth. "Ale od rozhodčích jsme věděli, že za chvilku půjdeme na hřiště. Snažili jsme udržet zahřátí," poznamenal Horváth.

Ten do styku se slzným plynem nepřišel poprvé. Zážitky má ještě ze školní lavice. "Já to znám ze školy. Kluci si s tím hráli v lavicích, dvakrát, třikrát jsme utíkali ze třídy," vtipkoval.

Podle spoluhráče Davida Bystroně se však na zamořeném trávníku skutečně nedalo hrát. "Bylo to hrozně nepříjemné. Škrábalo to v krku, nedalo se dýchat. Hrozně to dráždilo," řekl Bystroň.

Vrba: 40 bodů po půlce? Považoval bych vás za blázny 

Viktorii nerozhodila ani netradiční kulisa zápasu: nejprve trávník zahalil kouř z dýmovnic, pak se okolím rozléhaly detonace policejních rozbušek. Ve druhé půli došlo na i na bitku plzeňských příznivců s ochrankou a policií, která je nechtěla nechat opustit stadion.

"Vnímali jsme, že se něco děje, ale snažili jsme se soustředit na hru," dodal Horváth.

Plzeň má momentálně dvanáctibodový náskok před druhou Spartou. A jistotu, že před zimní přestávkou už ji nikdo nemůže sesadit z první pozice.

"Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že uhrajeme za patnáct kol čtyřicet bodů, mysleli bychom si, že to je blázen. Ale snažíme se celý podzim hrát aktivně a to je odměna," uvedl trenér Pavel Vrba.

reklama