reklama

Horváth: Sparta si titul zaslouží, my ho ztratili už dávno

Pavel Horváth. Pavel Horváth. autor: Lukáš Drštička
Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth uznal, že Sparta byla v této sezoně lepší a titul si zasloužila.

Jablonec - Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth uznal, že Sparta byla v této sezoně lepší a titul si zasloužila. Věří však, že se připraví se spoluhráči na příští sezonu, aby Viktoria byla pro Spartu znovu plnohodnotným soupeřem a po roce si vzala titul zpět.

"Spartě musíme pogratulovat k titulu, zasloužila si ho. My sice také chtěli titul, ale Sparta byla prostě lepší," řekl Horváth novinářům po remíze 2:2 v Jablonci, která definitivně rozhodla o tom, že Sparta může už po 27. kole slavit.

"Titul jsme neztratili teď, ale už mnohem dříve. Chtěli jsme to Spartě alespoň ztížit, aby slavili co nejpozději, bohužel se to nepovedlo," řekl plzeňský záložník Jan Kovařík.

Porážka Sparty naději nevykřesala

Viktoriáni ani moc neprožívali sobotní porážku Sparty v Teplicích, protože věděli, že ztráta už je příliš velká. "Každý z nás umí počítat. V příštím zápase už by titul Sparta získala stejně. My sice šli do zápasu s tím, že nějaká šance je, ale že bychom to prožívali, to ne," dodal Horváth.

Plzeň mohla sparťanské oslavy oddálit, jenže v Jablonci vyhořela v koncovce. "Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Když máte venku pět stoprocentních šancí, tak je musíte proměnit. Pak bychom vyhráli," uvedl Horváth.

Druhé místo v lize nebere jako zklamání, i když Plzeň byla obhájcem titulu. "Pro mě je těžké hodnotit jen ligu, sezonu jsme měli napráskanou a povedlo se nám projít do Ligy mistrů, což je hodně těžké. V lize jsme skončili druzí a zas nás čekají poháry, takže nemůžeme hodnotit sezonu jako špatnou. Sparta byla prostě lepší," prohlásil Horváth. "My se musíme připravit na další sezonu, abychom Spartě zase byli soupeřem," dodal.

reklama