reklama

Horvátha naštvali antisemité v kotli, mrsknul po nich míč

Pavel Horváth byl při utkání s Budějovicemi hodně naštvaný na část vlastních fanoušků. Pavel Horváth byl při utkání s Budějovicemi hodně naštvaný na část vlastních fanoušků. autor: CPA - Eduard Erben
Pavel Horváth měl v pátečním utkání s Českými Budějovicemi o úkol navíc. Nejen že vedl spoluhráče za vítězstvím 3:2, zároveň musel umravňovat fanoušky v kotli.

Plzeň - Kapitán fotbalistů Plzně Pavel Horváth měl v pátečním utkání s Českými Budějovicemi o úkol navíc. Nejen že vedl spoluhráče za vítězstvím 3:2, zároveň musel umravňovat fanoušky v kotli.

Plzeň vedla 2:0 po dvou rychlých trefách Vladimíra Daridy, jenže stadionem se nesl pískot.

Nikoli na hráče, ale na skupinku zhruba 20 fanoušků, kteří pokřikovali antisemitská hesla na adresu Slavie Praha a přes opakované výzvy hlasatele s tím nemínili přestat.

Horváth: Jak jinak reagovat?

Dokonce to vyvolalo potyčku přímo v kotli. Horváth se proto rozhodl dát najevo, že se to hráčům nelíbí, a hodil vztekle míč mezi neposlušné fanoušky.

"Nevěděl jsem, jak na to jinak reagovat. Bylo to takové upozornění, že se mi to nelíbí. Asi to pomohlo, protože to pak přestalo," řekl Horváth po utkání novinářům.

"Jsem rád, že těch zbylých 99 procent fanoušků na to reagovalo pískotem a ukázali, že s tím také nesouhlasí," dodal.

Kapitán neví, proč to fanoušci dělají

Po zápase si to prý vyříkával se šéfem plzeňského kotle. "Říkal jsem, že se nám to nelíbí. Nikdy to tu nebylo a nevidím důvod, proč k tomu v poslední době dochází. Dnes už to bylo extrémní. Doufám, že se to už nebude opakovat, protože to zbytečně kazí super atmosféru, co tu panuje," uvedl Horváth.

Na druhou stranu ocenil, jak fanoušci povzbuzovali tým v cestě za vítězstvím a po utkání výhru bouřlivě oslavovali. K tomu přispěl i napínavý průběh zápasu, ve kterém Plzeň nejprve přišla o vedení, ale pět minut před koncem ho získala zpět.

Plzeň zvýšila tlak na druhou Spartu

"Při závěrečné děkovačce jsem měl pocit, že se to lidem možná líbilo více, než kdybychom vyhráli 4:0," řekl Horváth. "Dnes tam byly věci, které se nám nepovedly. Ale zase jsme ukázali svou sílu," dodal.

Věří, že vydřená výhra Plzně ještě zvýší tlak na druhou Spartu, kterou dnes čeká duel v Liberci.

"Sparťani určitě vědí, že teď na nás ztrácejí pět bodů. Každý hráč to prožívá po svém. Když to vezmu podle sebe, tak se začátkem zápasu se snažím na tu nutnost vyhrát zapomenout, ale když je stav nepříznivý a blíží se závěr zápasu, tím více se to vkrádá do hlavy," dodal Horváth.

reklama