reklama

Hotovo: Fábregas se vrací do Premier League, posílí Chelsea

Cesc Fábregas v dresu londýnské Chelsea. Cesc Fábregas v dresu londýnské Chelsea. autor: Oficiální web Chelsea F.C.
Ofenzivní záložník Francesc Fábregas podepsal pětiletou smlouvu s anglickou Chelsea.

Londýn - Sedmadvacetiletý španělský fotbalista Francesc Fábregas se po třech letech vrací do anglické Prmeier League.

Místo dresu Arsenalu ovšem bude příštích pět sezon oblékat trikot konkurenční Chelsea, kam si ho přivedl z Barcelony trenér José Mourinho. Přestupová částka by měla podle nepotvrzených informací přesahovat 30 milionů liber.

"Cítil jsem, že jsem v Premier League nechal rozdělanou práci. A teď přišel čas se vrátit," uvedl španělský záložník. "Chelsea má skvělý tým a ještě skvělejšího trenéra, takže jsem se určitě rozhodl správně. Nemůžu se dočkat až za tento tým začnu hrát," dodal Fábregas.

Španělský mistr světa a Evropy přichází přesně deset dní poté, co Frank Lampard oznámil, že končí svou třináctiletou anabázi v dresu Blues. Fábregas, který v dresu konkurenčního Arsenalu nastřílel 50 gólů v 305 zápasech, by měl legendárního Angličana v sestavě nahradit.

"Je podle mě hodně důležité, že se přestup stihl uskutečnit ještě před začátkem světového šampionátu," uvedl španělský středopolař.

Anglická média navíc přináší zprávy o tom, že José Mourinho je na nejlepší cestě dokončit příchod další hvězdy španělské Primera Division, útočníka Atlética Madrid Diega Costy.

Barcelona vedená novým trenérem Luisem Enriquem už shání za Fábregase náhradu. Už v minulých dnech se spekulovalo o příchodu chorvatského záložníka Ivana Rakitiče z FC Sevilla.

reklama